Anglia: Artur Boruc obronił rzut karny!

W meczu 14. kolejki angielskiej Championship AFC Bournemouth Artura Boruca zdemolował Birmingham City, wygrywając na jego terenie aż 8:0.

Maciej Kmita

Swoją cegiełkę do tego triumfu dołożył też Artur Boruc, który w 53. minucie przy stanie 2:0 obronił rzut karny wykonywany przez Paula Caddisa. Zespół Polaka od 7. minuty grał przewadze jednego zawodnika po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał David Edgar.

Po tym zwycięstwie Wiśnie awansowały na 4. miejsce w tabeli Championship. Po 14 rozegranych mecze drużyna Polaka ma na koncie 24 punkty - o dwa mniej od liderującego Derby County.

Boruc zachował czyste konto po raz trzeci z rzędu, a w ogóle w sześciu dotychczasowych meczach zagrał na zero czterokrotnie. W dwóch pozostałych spotkaniach puścił tylko dwa gole.

Birmingham City - AFC Bournemouth 0:8 (0:3)
0:1 - Pitman 3'
0:2 - Wilson 35'
0:3 - Ritchie 40'
0:4 - Pugh 63'
0:5 - Pugh 69'
0:6 - Pugh 84'
0:7 - Rantie (k.) 82'