Szczepaniak na wagę zwycięstwa - relacja z meczu Miedź Legnica - Pogoń Siedlce

W meczu drużyn zagrożonych spadkiem z I ligi lepsza Miedź Legnica, która w najskromniejszych rozmiarach pokonała Pogoń Siedlce.

Michał Piegza

Przed meczem w lepszej sytuacji w tabeli I ligi byli gracze Pogoni Siedlce, którzy o dwa punkty wyprzedzali Miedź Legnicę. Od pierwszych minut, czego można się było spodziewać, uwidoczniła się przewaga zespołu prowadzonego przez Janusza Kudybę. Beniaminek nastawił się na kontry, ale nie potrafił poważniej zagrozić Andrzejowi Bledzewskiemu.

W 15. minucie gospodarze stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję. Groźny strzał oddał Daniel Feruga, a Jacek Kozaczyński końcami palców wybił piłkę na korner. Sześć minut później piłkarz Miedzi stanął przed kolejną szansą, ale uderzył niecelnie z ok. 10 metrów.
Przewaga legniczan została nagrodzona golem w 32. minucie. Wtedy to Mateusz Szczepaniak trafił do siatki. Chwilę wcześniej bramkę mógł zdobyć Yannick Kakoko, ale jego strzał z ok. 20 metrów obronił Kozaczyński.

Zdobyty gol dodał skrzydeł gospodarzom, Pogoń nie była w stanie stworzyć zagrożenia w polu karnym Miedzi. Podobnie było po zmianie stron, gdzie obraz meczu nie uległ zmianie. Wciąż przeważali gospodarze, którzy jednak grali nieskutecznie. Aktywny był szczególnie Feruga. Pomocnikowi do ukoronowania dobrego występu zabrakło zdobytego gola.

W 60. minucie powinno być 2:0. Po błędzie Kozaczyńskiego do piłki doszedł Kevin Lafrance, ale nie trafił w bramkę. Dziewięć minut później mocny strzał Marcina Garucha trafił w poprzeczkę.

Goście odważniej zagrali dopiero w końcówce spotkania, gdy Miedź zaczęła bronić wyniku. Zespół z Siedlec nie był jednak w stanie poważniej zagrozić gospodarzom, którzy jak najbardziej zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)
1:0 - Szczepaniak 32'