Ligue 1: Olympique Marsylia nie zwalnia tempa, krótki występ Kamila Grosickiego

Osiem bramek padło w niedzielnych spotkaniach 12. kolejki Ligue 1. Ważne zwycięstwo odniósł Olympique Marsylia, dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera.

Szymon Mierzyński
Podopieczni Marcelo Bielsy pokonali u siebie RC Lens 2:1. Beniaminek w pierwszej połowie zdołał wyrównać stan rywalizacji, ale na ponowne wyjście przez gospodarzy na prowadzenie nie potrafił już odpowiedzieć, mimo że przez ostatni kwadrans grał w przewadze. Czerwoną kartkę otrzymał bowiem Alaixys Romao.Stade Rennes Kamila Grosickiego zremisowało na wyjeździe z FC Nantes 1:1. Polak rozpoczął ten pojedynek na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 69. minucie, zastępując Benjamina Andre.
W trzeciej niedzielnej potyczce Girondins Bordeaux ograło Toulouse FC Dominika Furmana 2:1. Naszego reprezentanta zabrakło nawet w osiemnastce gości.

Liderem Ligue 1 pozostaje Olympique Marsylia, który ma cztery punkty przewagi nad Paris Saint-Germain i pięć nad Olympique Lyon.