Arkowcy kontynuują swoją passę - relacja z meczu Arka Gdynia - GKS Katowice

Arka Gdynia wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem żółto-niebiescy pokonali na własnym stadionie 2:1 GKS Katowice. Arkowcy z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej.

Bartosz Wiśniewski
Obie drużyny w całej historii łącznie spotykały się ze sobą 18 razy, a bilans jest bardzo wyrównany. 5 razy wygrywali, żółto-niebiescy, a 6 razy GKS. Reszta pojedynków kończyła się remisami. Jakim rezultatem zakończył się niedzielny mecz?
Od początku dobrze atakowali goście. W ich poczynaniach brakowało jednak dokładności i skuteczności. Dobrze też prezentował się Jakub Miszczuk, który kilka razy dobrze interweniował zarówno na linii, jak i przedpolu.

W 29. minucie Paweł Wojowski dograł mięciutko w pole karne, piłka odbita od stoperów gości wpadła pod nogi Alana, a ten ładnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Obraz gry się nie zmieniał, ale to gospodarze prowadzili, a goście nieskutecznie atakowali.

Druga części gry wyglądała podobnie i kolejny raz z niczego bramkę zdobyli żółto-niebiescy. W 58. minucie Michał Szubert popędził za piłką i naciskany Pielorz popełnił błąd, i dotknął futbolówkę ręką! Jedenastkę pewnie wykorzystał Marcus Vinicius. Z tą decyzją sędziego nie mógł pogodzić się Artur Skowronek i arbiter odesłał szkoleniowca gości na trybuny.

W 63. minucie było już tylko 2:1. Po rykoszecie piłka spadła pod nogi Kamil Cholerzyńskiego, a ten mocnym strzałem pokonał Miszczuka. Arkowcy starali się kontrolować sytuację i goście nie mogli już nic zrobić do końca meczu.

Arka Gdynia - GKS Katowice 2:1 (1:0)
1:0 - Alan 19'
2:0 - Marcus Vinicius 59' (k)
2:1 - Kamil Cholerzyński 63'

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk, Glauber (46' Łukasz Kowalski), Alan, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Michał Nalepa, Bartosz Ława, Marcus Vinicius, Grzegorz Lech (46' Antoni Łukasiewicz), Paweł Wojowski (80' Aleksander Jagiełło), Michał Szubert.

GKS Katowice: Antonin Bucek, Alan Czerwiński, Łukasz Pielorz, Kamil Cholerzyński, Rafał Pietrzak, Michał Nawrot, Sławomir Duda (76' Krzysztof Bodziony), Krzysztof Bodziony, Krzysztof Wołkowicz, Rafał Kujawa, Grzegorz Goncerz.

Żółte kartki: Łukasiewicz, Szubert (Arka), Pielorz, Goncerz, Cholerzyński, Duda, Kujawa (GKS).

Sędzia: Artur Aluszyk.