Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Piłkarz napisał trylogię z gatunku fantasy! Najnowsza książka Pawła Leśniaka

Przed dwoma laty Paweł Leśniak wydał swoją pierwszą książkę i wówczas sporo mediów rozpisywało się o jego talencie literackim, ale również zdolnościach rysunkowych.
Piotr Wiśniewicz
Piotr Wiśniewicz

Paweł Leśniak to 25-letni piłkarz, który w swojej dotychczasowej karierze reprezentował barwy pierwszoligowych klubów Sandecja Nowy Sącz oraz Kolejarz Stróże, a także zaliczył półroczny epizod w ekstraklasowej wówczas Polonii Bytom. Obecnie jest zawodnikiem MFK Tatran Liptovsky Mikulas występującego na zapleczu słowackiego najwyższego poziomu rozgrywkowego.

Do świadomości szerszego grona odbiorców, również spoza miłośników piłki nożnej Paweł Leśniak przebił się w 2012 roku, kiedy to w ogólnopolskich mediach zaczęły ukazywać się informacje na temat jego pozasportowych pasji. Wszystko za sprawą  debiutanckiej powieści z gatunku fantastyki "Równowaga" oraz zamiłowania do tworzenia szkiców, a także rysunków. Nieco ponad dwanaście miesięcy od wydania pierwszej książki na półkach w księgarniach pojawiła się jej kontynuacja zatytułowana "Zachwianie".

Paweł Leśniak Paweł Leśniak
Najnowsze dzieło pochodzącego z Nowego Sącza pisarza nosi tajemniczy tytuł "Chaos" i jest zwieńczeniem pasjonujących oraz pełnych fantastyki przygód głównego bohatera Desmoda Pearce'a. Z tej okazji dla sympatyków Pawła Leśniaka zorganizowano konferencję połączoną z wernisażem prac rysunkowych tego autora, będących w dużej mierze ilustracjami do fabuły jego książek.

- W swoich poprzednich książkach zawsze zostawiałem pewien zakres niewyjaśnionych wątków, aby móc kontynuować je w kolejnych powieściach. Wystawiało to trochę na próbę cierpliwość czytelników, ale później starałem się to rekompensować prowadząc fabułę w jak najbardziej nieprzewidywalny i intrygujący sposób. Tym razem obiecuję, że na wszystkie pytania znajdą się odpowiedzi, a także nie otwieram żadnej furtki do kontynuacji przygód Desmonda Pearce'a. Mam nadzieję, iż "Chaos", będący zwieńczeniem trylogii spełni oczekiwania moich sympatyków - wytłumaczył Paweł Leśniak w rozmowie z portalem SportoweFakty.

Grafika promująca spotkanie autorskie Pawła Leśniaka Grafika promująca spotkanie autorskie Pawła Leśniaka

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×