Serie A: 200. ligowy gol Antonio Di Natale, zaskakująca strata punktów SSC Napoli

Jubileuszowe trafienie Antonio Di Natale nie dało wygranej Udinese. Punkty zgubiło również SSC Napoli, nie zawiodła natomiast Fiorentina, która sięgnęła po zwycięstwo w Weronie.

Konrad Kostorz
Napoli po pokonaniu Romy (2:0) oraz Fiorentiny (1:0) zbliżyło się do prowadzącego w tabeli duetu, ale strata punktów w rywalizacji z Cagliari sprawia, że drużynie Rafaela Beniteza trudno będzie powalczyć o Scudetto. Azzurri dobrze rozpoczęli spotkanie z zespołem z dolnych rejonów tabeli, ale luki w obronie dały o sobie znać.
W 62. minucie prowadzenie gospodarzom przywrócił Jonathan de Guzman po świetnej centrze Christiana Maggio, jednak chwilę później Rafael Cabral ponownie skapitulował. W końcówce po jednej dogodnej okazji bramkowej mieli jeszcze Diego Farias oraz Marek Hamsik.

Antonio Di Natale wystąpił w Serie A po raz 400. i zdobył dwusetnego gola! 37-latek trafił dla Udinese tuż przed końcem pierwszej połowy mocnym uderzeniem z woleja. Przed snajperem Zebr w klasyfikacji najskuteczniejszych włoskiej ekstraklasy znajduje się tylko sześciu piłkarzy, a najbliżej są Roberto Baggio (205 goli) oraz Giuseppe Meazza (216).

Fiorentina po dwóch porażkach z rzędu poradziła sobie w mieście Romea i Julii. Mario Gomez wprawdzie przedłużył swoją niemoc strzelecką, ale Niemca wyręczyli Gonzalo Rodriguez i Juan Cuadrado, którym asystował Marcos Alonso. Fiołki w tabeli przesunęły się na 10. lokatę.
Zespół Rafaela Beniteza nie potrafi ustabilizować formy Zespół Rafaela Beniteza nie potrafi ustabilizować formy
Nie wiedzie się Torino Kamila Glika. Drużyna z Piemontu nie sprostała Sassuolo, choć przy stanie 0:0 w 30. minucie wywalczyła rzut karny (nie wykorzystał go Juan Sanchez Mino). Gdy nieunikniony wydawał się podział punktów, Sime Vrsaljko idealnie dośrodkował przed bramkę, gdzie Antonio Floro Flores pewnym strzałem głową ulokował piłkę w siatce.

Glik rozegrał pełne 90 minut, tymczasem Piotr Zieliński i Paweł Wszołek w ogóle nie pojawili się na placu gry. Drużyna pierwszego z nich pogłębiła kryzys Parmy i dzięki zwycięstwu awansowała na 14. lokatę. Sampdoria z kolei tylko zremisowała z Ceseną i może stracić czwartą pozycję na rzecz Milanu lub Genoi.