Premier League: Świetna forma Manchesteru City

Manchester City wygrał na stadionie wicelidera - Southampton - aż 3:0 i to on zajmuje teraz drugą pozycję w Premier League.

Bartosz Zimkowski

Southampton to jedna z rewelacji obecnego sezonu w Premier League. Drużyna skazywana na walkę o utrzymanie zajmowała przed niedzielnym pojedynkiem drugie miejsce i straciła zaledwie sześć goli. Dwa "oczka" za Świętymi znajdował się Manchester City.

The Citizens od pierwszych minut narzucili swój styl gry i kontrolowali przebieg pojedynku. W dziewiątej minucie katastrofalny błąd popełnili sędziowie. Wycięty w polu karnym gospodarzy został Sergio Aguero, a arbiter główny uznał, że Argentyńczyk symulował i ukarał go żółtą kartką.
Mimo kilku okazji do przerwy gole nie padły. Na nie trzeba było czekać do 51. minuty. Aguero wycofał piłkę przed "szesnastkę", gdzie czekał na nią niepilnowany Yaya Toure. Pomocnik Man City uderzył bez zastanowienia, a futbolówka po drodze odbiła się od jednego gracza miejscowych i wpadła do siatki Southampton.

Sytuacja gości skomplikowała się 16 minut przed końcem, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska został usunięty Eliaquim Mangala. Tymczasem The Citizens zdobyli dwie kolejne bramki. Najpierw James Milner dograł do Franka Lamparda, który z 17 metrów uzyskał gola. Tuż przed końcem mistrzowie Anglii przeprowadzili szybką kontrę. Aguero dograł do niepilnowanego Gaela Clichy'ego i Francuz z bliska wpakował piłkę do siatki ustalając wynik meczu na 3:0.

Southampton - Manchester City 0:3 (0:0)
0:1 - Toure 51'
0:2 - Lampard 80'
0:3 - Clichy 88'

Southampton: Fraser Forster - Nathaniel Clyne, Jose Fonte, Toby Alderweireld, Ryan Bertrand, Victor Wanyama, Morgan Schneiderlin (46' Maya Yoshida), Dusan Tadić, Steven Davis (82' Emmanuel Mayuka), Sadio Mane (67' Shane Long), Graziano Pelle.

Man City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Gael Clichy, Jesus Navas (76' Martin Demichelis), Yaya Toure, Fernandinho, Samir Nasri (66' Frank Lampard), Stevan Jovetić (55' James Milner), Sergio Aguero.

Żółte kartki: Wanyama (Southampton) oraz Aguero, Mangala, Kompany (Man City).

Czerwona kartka: Mangala /74' - za drugą żółtą/ (Man City).