Premiership: Zwycięstwa Man Utd, Arsenal, Evertonu i Portsmouth

W niedzielę rozegrano cztery mecze 15. kolejki Premiership. W derbach Manchesteru lepszym zespołem okazały się Czerwone Diabły, które wygrały 1:0 po trafieniu Wayne'a Rooney'a. Na Stamford Bridge Arsenal wygrał z Chelsea 2:1. Niespodziewanie na White Hart Lane przegrał Tottenham Hotspur. Od Kogutów lepszy okazał się Everton.

Bartosz Zimkowski

Pierwszym spotkaniem tego dnia był pojedynek na City of Manchester Stadium. The Citizens odgrażali się, że powtórzą zeszłosezonowy sukces, kiedy dwukrotnie w lidze ograli Czerwone Diabły. Tym razem skończyło się po myśli mistrzów Anglii. Jedyną bramkę zdobył Wayne Rooney, a doskonale znany polskim kibicom sędzia Howard Webb wyrzucił z boiska Cristiano Ronaldo. Man Utd nadal zajmuje trzecie miejsce.

Bardzo ciekawe widowisko zobaczyli kibice na Fratton Park. Portsmouth podejmowało Blackburn Rovers i po pierwszej połowie goli nie było. Druga część spotkania to był już festiwal bramek. Portsmouth w ciągu czterech minut dwukrotnie pokonało bramkarza Blackburn Paula Robinsona. Do jego siatki trafili obaj napastnicy: Jermeine Defoe oraz Peter Crouch. Wydawało się, że goście już nie podniosą się, bo są w bardzo słabej formie. Okazało się to mylne. Blackburn potrzebowało pięciu minut, by doprowadzić do wyrównania. Tony Adams, menedżer Portsmouth, mógł obawiać się, że będzie powtórka z czwartku. Wówczas The Pompey prowadzili 2:0 w meczu Pucharu UEFA z AC Milanem, ale w końcówce stracili dwa gole i zremisowali 2:2. Teraz tak nie było, ponieważ Sean Davies zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

Na White Hart Lane niepocieszeni byli kibice Tottenhamu Hotspur. Koguty przegrały bowiem z Evertonem 0:1. Zwycięską bramkę zdobył Steven Pienaar, ale menedżer gości David Moyes także nie miał najszczęśliwszej miny. Jego dwaj czołowi napastnicy - Louis Saha oraz Yakubu - doznali kontuzji.

W hicie 15. kolejki Premiership, Chelsea Londyn przegrała z Arsenalem Londyn 1:2. Bohaterem Kanonierów został strzelec dwóch goli Robin Van Persie. Dla Chelsea jest to już druga porażka w Premiership przed własną publicznością. Kilka tygodni temu w Londynie wygrał Liverpool. W poniedziałek swój mecz rozegra właśnie Liverpool i punkt zdobyty w tym spotkaniu zapewni im foter lidera. Tymczasem Kanonierzy wciąż mają szansę na zdobycie mistrzostwa Anglii.