Manuel Pellegrini zachwycony Frankiem Lampardem: To wspaniały człowiek i wielki profesjonalista

W hicie Premier League Manchester City gładko pokonał Southampton. Manuel Pellegrini nie szczędził pochwał swym podopiecznym, zwłaszcza Frankowi Lampardowi.

Szymon Mierzyński
Były pomocnik Chelsea wszedł na murawę w 66. minucie i mimo dość krótkiego występu zdążył strzelić gola. - Jego obecność na boisku jest dla nas bardzo ważna. On dokładnie wie co trzeba robić. Nie muszę go instruować, niczego mu podpowiadać, wystarczy, że dam mu szansę gry. Jestem z niego niezwykle zadowolony. To wspaniały człowiek i wielki profesjonalista - powiedział Manuel Pellegrini, cytowany przez skysports.com.Menedżer The Citizens odniósł się również do sytuacji z 9. minuty, gdy ogromną pomyłkę zaliczył sędzia Mike Jones. Doszło wówczas do faulu w polu karnym na Sergio Aguero. Zamiast wskazania na "wapno" Argentyńczyk otrzymał jednak żółtą kartkę za rzekome symulowanie.
- To było niewiarygodne. Oczywistą decyzją powinno być podyktowanie jedenastki. Jestem pewny, że Sergio nie nurkował. Znam go bardzo dobrze i on nigdy nie próbuje oszukiwać arbitrów - zaznaczył Pellegrini.

Mistrz Anglii i tak jednak wygrał na St Mary's Stadium 3:0, dzięki czemu przesunął się na 2. miejsce w tabeli. Aktualnie do liderującej Chelsea traci sześć punktów.

Premier League: Mur obronny Sunderlandu nie do przejścia dla Chelsea