14. kolejka Serie A: Palermo upokorzyło Milan

W meczu kończącym zmagania 14. kolejki Serie A Citta di Palermo robiło 3:1 AC Milan. Takie rozstrzygnięcie należy uznać za sensację, bo mało kto spodziewał się, że Różowi w ogóle zdołają wygrać ten mecz. Zatem podopieczni Davide Ballardiniego mają teraz powody do zadowolenia.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie przeważali Rossoneri. Wydaje się, że decydującym momentem tego spotkania był rzut karny, którego w 27. minucie nie wykorzystał Ronaldinho Gaucho, bowiem Marco Amelia zdołał wówczas sparować piłkę na rzut rożny. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony Brazylijczyk z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron popis gry dali Sycylijczycy. W 50. piękną bramkę zza pola karnego strzelił Fabrizio Miccoli, a w 59. było już 2:0, bowiem Christiana Abbiatiego pokonał Edison Cavani. W 80. stało się jasne, że całą pulę zgarną miejscowi, kiedy to na 3:0 podwyższył Fabio Simplicio. W 83. Milan otrzymał rzut karny, a tym razem Ronaldinho już się nie pomylił i tym samym zmniejszył rozmiary porażki zespołu prowadzonego przez Carlo Ancelottiego.

Rossoneri mają na swoim koncie 27 punktów i uplasowali się na trzeciej pozycji. Do będącego liderem Interu tracą sześć oczek, a z drugim Juventusem przegrywają na bilans bramek. Palermo ma 20 oczek i jest dziesiąte.

Citta di Palermo - AC Milan 3:1 (0:0)
1:0 - Miccoli 50'
2:0 - Cavani 59'
3:0 - Simplicio 80'
3:1 - Ronaldinho (k.) 83'

Palermo: Amelia, Cassani, Carrozzieri, Bovo, Balzaretti, Nocerino, Liverani, Bresciano, Simplicio, Miccoli (88' Kjaer), Cavani (90'+3' Succi).

Milan: Abbiati, Zambrotta, Bonera, Maldini, Jankulovski, Flamini (57' Emerson), Pirlo, Ambrosini (57' Szewczenko), Seedorf, Ronaldinho, Pato (29' F. Inzaghi).

Inne wydarzenia: Ronaldinho (Milan) w 27. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Żółte kartki: Amelia, Bovo, Carrozzieri (Palermo) oraz Emerson (Milan).

Sędzia: Rocchi.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)