Ligue 1: Ważne zwycięstwo AS Saint Etienne

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency
TVN Agency

Niedzielne spotkania zgodnie z oczekiwaniami dostarczyły kibicom wielu emocji. Na Stade Marcel Picot AS Nancy niespodziewanie przegrało z AS Saint Etienne. Konfrontacja dwóch drużyn z czołówki - Tuluzy i Olympique Marsylia zakończyła się podziałem punktów. W ostatnim meczu Rennes pokonało Paris Saint Germain.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze AS Saint Etienne przełamali serię siedmiu porażek z rzędu, pokonując na wyjeździe AS Nancy 2:1. Podopieczni Alaina Perrina po 15. kolejce zajmowali ostatnie miejsce w tabeli Ligue 1 i przed tym meczem nie byli stawiani w roli faworyta. Od początku spotkania zepchnęli jednak rywala do defensywy, regularnie stwarzali zagrożenie pod bramką AS Nancy i do przerwy udało im się zdobyć dwa gole. W drugiej połowie niespodziewanie to goście nadal dłużej utrzymywali się przy piłce i choć w 75. minucie kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Issiar Dia, St Etienne utrzymało prowadzenie do końca spotkania i odniosło niezwykle ważne zwycięstwo.

W pojedynku sąsiadów z górnej części tabeli, górą okazali się piłkarze Rennes, którzy pokonali na własnym stadionie Paris Saint Germain. Zespoły te mogą się pochwalić wyjątkowo solidną defensywą i mogliśmy przypuszczać, że na Stade de la Route de Lorient nie obejrzymy wielu bramek. Emocji jednak nie brakowało, a ostatecznie fani mogli cieszyć się ze zwycięstwa gospodarzy. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 45. minucie Bruno Cheyrou.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Toulouse FC - Olympique Marsylia. Więcej dogodnych okazji do zdobycia gola wypracowali sobie goście, ale nie potrafili oni pokonać dobrze dysponowanego golkipera Tuluzy Cedrica Carasso.