ME: Jagiellonia i Cracovia na remis

Remisem 1:1 zakończył się mecz 16. kolejki Młodej Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Cracovią Kraków. Oba gole padły w pierwszej połowie. Gospodarze dość szybko objęli prowadzenie po strzale głową Jakuba Ambrożewicza, lecz w 38. minucie do wyrównania doprowadził Kacper Tatara, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Szymon Mierzyński

Piłkarze Jagiellonii nie wygrali po raz czwarty z rzędu i choć nadal zajmują 3. miejsce w tabeli, to ich strata do liderującego Ruchu Chorzów wynosi już 7 punktów. Do zajmującego 2. pozycję Lecha Poznań ekipa Sławomira Kopczewskiego traci natomiast 6 oczek. Z kolei Cracovia plasuje się na 11. miejscu i zgromadziła do tej pory 20 punktów.

Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 1:1 (1:1)
1:0 - Ambrożewicz 11'
1:1 - Tatara (k.) 38'

Jagiellonia Białystok: Gikiewicz - Gogol, Pacan (46' Cionek), Grzybowski, Gudewicz, Niedziela (65' Hryszko), Everton (46' Falkowski), Ambrożewicz (46' Dołubizna), Steć, Żłobiński, Fidziukiewicz.

Cracovia Kraków: Szwiec - Baliga (46' Dynarek), Urbański, Milosević, Uszalewski, Puciłowski, Juraszek (85' Kurowski), Sacha, Tomczuk, Tatara, Krzywicki (46' Kaszuba).

Żółte kartki: Ambrożewicz, Dołubizna, Pacan (Jagiellonia) oraz Krzywicki, Juraszek (Cracovia).

Sędzia: Dariusz Giejsztorewicz (Suwałki).