Angel Perez Garcia: Lechię stać na wyższe miejsce

- Lechia Gdańsk dzisiaj pokazała, że są w stanie grać bardzo dobrze i być wyżej w ligowej tabeli - stwierdził po niedzielnym meczu trener Piasta Gliwice Angel Perez Garcia.

Bartosz Wiśniewski
Lechia Gdańsk wygrała w niedzielę 3:1 z Piastem Gliwice. Główną rolę w wygranej biało-zielonych miał Piotr Wiśniewski, który strzelił trzy bramki i był motorem napędowym gdańskiej drużyny. - Pierwsze dwa gole ułożyły ten mecz i było nam trudno do niego wrócić. Nasi zawodnicy popełniali zbyt proste błędy i rywale nie mieli problemów, żeby to wykorzystać - stwierdził Angel Perez Garcia.
Ekipa z Gliwic przez całą drugą połowę grała z przewagą jednego zawodnika, a i tak nie potrafiła nawiązać walki z Lechią, która na dodatek strzeliła bramkę na 3:0. - Po przerwie od razu ruszyliśmy do ataku i postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Wprowadziliśmy dużo ofensywnych zawodników, ale jak widać to nie pomogło. Jesteśmy o to bardzo źli na siebie.

Lechia Gdańsk od dłuższego czasu znajdowała się w kryzysie, a przełamanie przyszło właśnie w niedzielę. - Jeśli taka drużyna zajmuje tak niskie miejsce to musi mieć świadomość, że wyjdzie na boisko bardzo zmobilizowana i tak właśnie było. Szkoda, że nie ustrzegliśmy się błędów i nie udało nam się chociaż zremisować.

- Lechia to bardzo dobry zespół. Pokazała w meczu z nami, że zasługują na wyższe miejsce w tabeli i zapewne w kolejnym meczu będzie to udowadniać.

Skandal w Gdańsku! Mecz Lechii przerwany! (foto)