Ligue 1: Lider pokonany w szlagierze

Olympique Marsylia mógł odskoczyć w tabeli Paris Saint-Germain, ale nie wykorzystał szansy i przegrał w hicie z AS Monaco. Decydującego gola zdobył w drugiej połowie po pięknej akcji Bernardo Silva.

Szymon Mierzyński
Oba zespoły zaczęły z dużym animuszem, co od razu przełożyło się na klarowne sytuacje. Po dziesięciu minutach mogło być już 1:1. Najpierw Andre-Pierre Gignac minimalnie spudłował uderzeniem głową, a chwilę później potężnym strzałem z narożnika pola karnego poprzeczkę obił Anthony Martial.Po niespełna kwadransie spektakularne pudło zaliczył jeszcze Mario Lemina, a później gra się nieco uspokoiła i na kolejne emocje trzeba było poczekać do końcówki pierwszej części. W 39. minucie bardzo ładny płaski strzał z 20 metrów oddał Yannick Ferreira-Carrasco i zasłonięty Steve Mandanda obronił końcami palców. Następnie dwie doskonałe sytuacje zmarnowali goście. Uderzenie Brice'a Djadjedje z ostrego kąta sparował Danijel Subasić, zaś po rzucie rożnym nieprawdopodobne pudło szczupakiem z kilku metrów zaliczył Rod Fanni.
W drugiej połowie tak wielu sytuacji już nie było, choć właśnie wtedy padł decydujący gol. W 67. minucie gospodarze rozegrali kapitalną akcję, którą całkowicie wymanewrowali defensywę OM. Spod końcowej linii dośrodkował Martial, piłkę sprytnie przepuścił Ferreira-Carrasco, dzięki czemu dotarła ona do zupełnie niekrytego na 13. metrze Bernardo Silvy. Ten trafił do siatki płaskim strzałem.

Po tym ciosie podopieczni Marcelo Bielsy nie potrafili się już podnieść. Nie mieli ani jednej klarownej szansy, nie pomagały im nawet stałe fragmenty, które fatalnie wykonywał w końcówce Florian Thauvin.

Monaco zainkasowało komplet punktów, dzięki czemu zajmuje 6. miejsce w tabeli. Olympique natomiast wciąż jest liderem z przewagą jednego oczka nad Paris Saint-Germain.

AS Monaco - Olympique Marsylia 1:0 (0:0)
1:0 - Bernardo Silva 67'

AS Monaco: Danijel Subasić - Fabinho, Jeremy Toulalan, Aymen Abdennour, Andrea Raggi, Joao Moutinho, Bernardo Silva (90+1' Abdou Diallo), Tiemoue Bakayoko, Nabil Dirar (78' Lucas Ocampos), Anthony Martial (82' Valere Germain), Yannick Ferreira-Carrasco.

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Brice Djadjedje, Rod Fanni, Nicolas N'Koulou, Benjamin Mendy, Mario Lemina (84' Bilel Boutobba), Dimitri Payet, Giannelli Imbula, Florian Thauvin, Andre-Pierre Gignac, Andre Ayew (72' Michy Batshuayi).

Żółte kartki: Joao Moutinho, Andrea Raggi (Monaco) oraz Mario Lemina, Benjamin Mendy (Olympique).

Sędzia: Tony Chapron.