Puchar Anglii: Efektowne zwycięstwa drużyn Polaków, choć bez ich udziału

W sobotę rozegrano siedemnaście spotkań III rundy Pucharu Anglii. Faworyci nie zawiedli, a awans do kolejnej fazy w efektownym stylu wywalczyły drużyny Polaków.

Szymon Mierzyński
AFC Bournemouth Artura Boruca w wyjazdowej potyczce z Rotherham United szybko straciło gola, jednak później wszystko potoczyło się zgodnie z oczekiwaniami i lider The Championship triumfował aż 5:1. Polaka zabrakło tym razem w kadrze meczowej.

Na ławce rezerwowych Swansea City zasiadł w sobotę Łukasz Fabiański, a jego zespół bez najmniejszego trudu pokonał Tranmere Rovers. Łabędzie triumfowały aż 6:2.

Najwyżej wygrało jednak West Bromwich Albion, które rozgromiło u siebie Gateshead FC 7:0. Warto jednak zaznaczyć, że rywal The Baggies występuje na co dzień w Conference National (piąty poziom rozgrywkowy).
W sobotę miało miejsce tylko jedno starcie z udziałem dwóch ekip Premier League. Leicester City pokonało Newcastle United 1:0, a decydującą bramkę strzelił w pierwszej połowie Leonardo Ulloa. Marcin Wasilewski nie zagrał.

W konfrontacji Rochdale z Nottingham Forest (1:0) na kilka końcowych minut na murawie pojawił się w szeregach miejscowych Tomasz Cywka. W ogóle szansy nie dostał natomiast Radosław Majewski, którego Huddersfield Town uległo Reading (0:1).

W trzech potyczkach - Doncaster Rovers - Bristol City, Fulham Londyn - Wolverhampton Wanderers (Tomasz Kuszczak na ławce rezerwowych Wilków) i Millwall - Bradford City - padły remisy. Czekają nas zatem powtórki z zamianą gospodarza.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ III RUNDY PUCHARU ANGLII:

Barnsley - Middlesbrough 0:2 (0:0)
0:1 - Jelle Vossen 47'
0:2 - Daniel Ayala 84'

Blyth Spartans - Birmingham City 2:3 (2:0)
1:0 - Robert Dale 35'
2:0 - Robert Dale 41'
2:1 - Lee Novak 52'
2:2 - Wesley Thomas 55'
2:3 - Wesley Thomas 58'

Bolton Wanderers - Wigan Athletic 1:0 (0:0)
1:0 - Zach Clough 75'

Brentford - Brighton and Hove Albion 0:2 (0:0)
0:1 - Lewis Dunk 88'
0:2 - Chris O'Grady 90+3'

Cambridge United - Luton Town 2:1 (1:0)
1:0 - Robbie Simpson 27'
2:0 - Ryan Donaldson 65'
2:1 - Michael Harriman 73'

Charlton Athletic - Blackburn Rovers 1:2 (0:1)
0:1 - Chris Taylor 3'
1:1 - Johann Berg Gudmundsson 54'
1:2 - Chris Taylor 58'

Derby County - Southport 1:0 (0:0)
1:0 - Chris Martin (k.) 90+3'

Doncaster Rovers - Bristol City 1:1 (0:0)
1:0 - Luke McCullough 49'
1:1 - Matt Smith 74'

Fulham Londyn - Wolverhampton Wanderers 0:0

Huddersfield Town - Reading 0:1 (0:0)
0:1 - Nick Blackman 68'

Leicester City - Newcastle United 1:0 (1:0)

3:3 - Ricardo Fuller 82'

Preston North End - Norwich City 2:0 (0:0)
1:0 - Paul Gallagher 71'
2:0 - Paul Gallagher 84'

Rochdale - Nottingham Forest 1:0 (1:0)
1:0 - Peter Vincenti (k.) 12'

Rotherham United - AFC Bournemouth 1:5 (1:1)
1:0 - Richard Brindley 10'
1:1 - Shaun MacDonald 43
'1:2 - Junior Stanislas 57'
1:3 - Ryan Fraser 62'
1:4 - Yann Kermorgant 66'
1:5 - Yann Kermorgant 70'

Tranmere Rovers - Swansea City 2:6 (0:1)
2:6 - Bafetimbi Gomis 90+4'

West Bromwich Albion - Gateshead 7:0 (2:0)
7:0 - Saido Berahino 90+2'

Kto mistrzem Anglii? Chelsea w korzystniejszej sytuacji i z łatwiejszym terminarzem niż Man City

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)