Puchar Anglii: Pewny awans Chelsea, dublerzy wykorzystali szansę

W pierwszej połowie Chelsea nie potrafiła wbić bramki Watfordowi, ale po przerwie nie miała już problemów ze skutecznością i pewnie awansowała do IV rundy Pucharu Anglii.

Szymon Mierzyński
Po wyczerpującym okresie świąteczno-noworocznym Jose Mourinho dokonał kilku zmian w składzie. W kadrze meczowej zabrakło Edena Hazarda, Johna Terry'ego i Cesca Fabregasa, zaś Diego Costa, Branislav Ivanović i Willian zasiedli na ławce rezerwowych. Między słupkami pojawił się ponadto Petr Cech, choć tej roszady można się było spodziewać, bo w krajowych pucharach "The Special One" stawia właśnie na drugiego ze swoich golkiperów.Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando londyńczyków, ale oddawali oni mało celnych strzałów i Szerszenie wytrwały do przerwy z bezbramkowym remisem. To musiało mocno zdenerwować portugalskiego menedżera, który dokonał aż dwóch zmian. Po kolejnym słabym występie boisko opuścił Andre Schuerrle, za którego zagrał Willian, ponadto Costa zastąpił Oscara.
Trafna okazała się zwłaszcza ta pierwsza roszada, bo właśnie Brazylijczyk w 58. minucie oddał ładny strzał z kilkunastu metrów i otworzył wynik. Później faworytowi poszło już gładko. W 70. minucie Loic Remy skutecznie dobił uderzenie Costy, zaś chwilę później akcję oskrzydlającą przytomnie zamknął Kurt Zouma.

Chelsea mocniej podkręciła tempo dopiero po przerwie, ale to i tak wystarczyło, by pokonać 5. zespół The Championship aż 3:0. Teraz The Blues czeka sześć dni przerwy, a w przyszłą sobotę - już w ramach Premier League - podejmą oni Newcastle United.

Chelsea Londyn - Watford 3:0 (0:0)
1:0 - Willian 58'
2:0 - Loic Remy 70'
3:0 - Kurt Zouma 72'

Chelsea Londyn: Petr Cech - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Gary Cahill, Filipe Luis, John Obi Mikel, Ramires, Oscar (46' Diego Costa), Andre Schuerrle (46' Willian), Didier Drogba (80' Nathan Ake), Loic Remy.

Watford: Jonathan Bond - Juan Carlos Paredes, Craig Cathcart, Gabriele Angella, Gianni Munari (83' Sean Murray), Tommie Hoban, Daniel Tozser (73' Almen Abdi), Daniel Pudil, Odion Ighalo (65' Matej Vydra), Troy Deeney, Fernando Forestieri.

Żółte kartki: Juan Carlos Paredes, Daniel Tozser (Watford).

Sędzia: Kevin Friend.

Widzów: 41 010.

Premier League: Man City i Chelsea zdystansowały konkurencję w całym 2014 roku

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)