Sparingowo: Podbeskidzie Bielsko-Biała słabsze od MFK Frydek-Mistek

W pierwszym tegorocznym meczu kontrolnym Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z czeskim zespołem MFK Frydek-Mistek 1:2. Jedyną bramkę dla Górali zdobył Artur Lenartowski.

Łukasz Witczyk
Dwunasta drużyna czeskiej II ligi okazała się lepsza od ósmej ekipy T-Mobile Ekstraklasy. W rozegranym w czeskiej miejscowości Frydek-Mistek meczu kontrolnym skuteczniejsi byli gospodarze, a wszystkie bramki padły tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania.
W 39. minucie rzut karny wykorzystał Adi Mehremic, który pokonał Richarda Zajaca. Górale szybko odpowiedzieli na straconego gola. Sytuację pod bramką gospodarzy wykorzystał Artur Lenartowski, który tym samym doprowadził do wyrównania. Tuż przed zakończeniem pierwszej części gry MFK na prowadzenie wyprowadził Jan Stasko.

Na drugą połowę oba zespoły wybiegły w zmienionych składach. Górale próbowali odrobić straty, lecz nie zdołali pokonać golkipera MFK. Nie udało się to nawet z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry jedenastki nie wykorzystał Marek Sokołowski, który nie trafił w bramkę.

MFK Frydek-Místek - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)
1:0 - Mehremic '39 (karny)
1:1 - Lenartowski '41
2:1 - Stasko - '44

Skład Podbeskidzia:

I połowa: Zajac - Uvira, Konieczny, Stano, Tomasik - Malinowski, Lenartowski, Iwański, Chmiel, Patejuk - Chrapek.

II połowa: Peskovic - Sokołowski, Horoszkiewicz, Deja, Adu - Trochim, Felsch (73' Jarosz), Siva, Śpiączka - Cisse (81' Gladus), Demjan.