Premiership: Arsenal i Liverpool straciły punkty

Kolejne punkty w Premiership stracił zespół Liverpoolu remisując zaledwie na Riverside Stadium z Middlesbrough 1:1. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie pomiędzy Arsenalem Londyn, a Birmingham City. Wygrała natomiast Chelsea w derby Londynu z Tottenhamem Hotspur (2:0).

Bartosz Zimkowski

Arsenal Londyn był murowanym faworytem meczu na Emirates Stadium z Birmingham City i wszystko dobrze układało się, bowiem w 21. minucie rzut karny wykorzystał Emmanuel Adebayor i wydawało się, że tylko kwestią czasu są kolejne bramki dla Kanonierów, lecz tuż po przerwie Gareth O'Connor doprowadził do wyrównania. Blues od tego momentu umiejętnie bronili się, a gospodarze ostrzeliwali bramkę rywali. Ostatecznie nie udało im się zdobyć gola i mecz zakończył się remisem 1:1.

Tymczasem na Riverside Stadium Middlesbrough zremisowało z Liverpoolem 1:1. W 26. minucie George Boateng wyprowadził Boro na prowadzenie, a w drugiej połowie Stewart Downing trafił piłką w słupek. Sytuacja ta zemściła się 4 minuty później, kiedy kapitalnym strzałem popisał się Fernando Torres doprowadzając do wyrównania. Liverpool atakował już do końca meczu, lecz spotkanie zakończyło się podziałem punktów. The Reds już od pięciu lat nie potrafią wygrać na Riverside Stadium z Middlesbrough.

Tymczasem w hicie kolejki Chelsea Londyn pokonała na Stamford Bridge Tottenham Hotspur 2:0. Nowy nabytek The Blues - Nicolas Anelka usiadł jedynie na ławce rezerwowych, ale i bez niego gospodarze już w pierwszej połowie prowadzili 1:0 po trafieniu Bellettiego. Anelka na boisku pojawił się w 59. minucie i mógł zdobyć bramkę, lecz trafił w poprzeczkę. Na 2:0 podwyższył z kolei Shaun Wright-Phillips, a Tottenham tego dnia nie zachwycił zasłużenie przegrywając 0:2. W innych derbach Londynu West Ham United pokonało na Upton Park Fulham 2:1. Młoty musiały jednak gonić wynik po trafieniu z rzutu wolnego Simona Daviesa, ale gole Deana Ashtona oraz Antona Ferdinanda zapewniły im komplet punktów i cenne zwycięstwo. Zwycięstwa odniosły także drużyny Aston Villi, Evertonu oraz Wigan Athletic. Dla The Latics była to pierwsza wyjazdowa wygrana w tym sezonie.

W ostatnim sobotnim meczu Premiership popis dali piłkarze Manchesteru United. Wygrali oni z Newcastle United aż 6:0, a hattrickiem popisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jedną z bramek zdobył z rzutu wolnego. Dwa gole były autorstwa Carlosa Teveza, a w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał były zawodnik Czerwonych Diabłów - Alan Smith. MU po tym zwycięstwie ponownie jest liderem Premiership i ma tyle samo punktów co Arsenal.