Sparingowo: Ruch Chorzów znowu zwycięski

Przebywający na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali kolejny mecz sparingowy. Rywalem Niebieskich była czeska SFC Opava.

Michał Piegza
W drugim meczu kontrolnym, podczas przygotowań do rundy wiosennej, piłkarze Ruchu Chorzów odnieśli drugie zwycięstwo. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali w Rybniku-Kamieniu czeskiego II-ligowca SFC Opava.Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla rywali, którzy już w 2. minucie, po błędzie obrony zespołu z Cichej, objęli prowadzenie. Ruch szybko doprowadził do wyrównania. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Eduards Visnakovs. Pięć minut przed przerwą gola na 2:1 dla Ruchu zdobył Grzegorz Kuświk, który z zimną krwią wykorzystał dogodną okazję.
Po zmianie stron więcej z gry mieli chorzowianie, którzy m.in. po strzale Filipa Starzyńskiego trafili w słupek. W drugiej części w składzie Niebieskich pojawił się Rafał Grodzicki oraz testowany Peter Liptak. Słowacki pomocnik nie podpisze umowy z Ruchem. Sztab szkoleniowy po krótkich testach podziękował piłkarzowi.

W sobotę, na koniec zgrupowania, chorzowianie zagrają z liderem II ligi Energetykiem ROW Rybnik.

Ruch Chorzów - SFC Opava 2:1 (2:1)
0:1 - Kuzmanovic 2'
1:1 - Visnakovs 16'
2:1 - Kuświk 40'

Skład Ruchu Chorzów:

I połowa: Prus - Konczkowski, Malinowski, Helik, Gigołajew - Szewczyk, Surma (21' Babiarz), Trojak, Zieńczuk - Kuświk, Visņakovs.

II połowa: Lech - Szyndrowski, Grodzicki, Stawarczyk, Dziwniel - Kowalski, Liptak, Rzuchowski (76' Urbańczyk), Starzyński, Mularczyk - Efir.