Sparingowo: Dobry początek Ruchu Chorzów

Piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Niebieskich była czeska MFK Karvina.

Michał Piegza
Korzystnie zaprezentowali się piłkarze Ruchu Chorzów w swoim pierwszym kontrolnym meczu w 2015 roku. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali MFK Karvinę 3:1. Niebiescy objęli dwubramkowe prowadzenie, gdy do siatki Czechów trafiali Eduards Visnakovs, a następnie Mateusz Kwiatkowski.Przed przerwą rywalom udało się zdobyć kontaktowego gola, ale po zmianie stron chorzowianie ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, gdy do siatki trafił Michał Efir.
W spotkaniu zagrał testowany bramkarz Matus Putnocky, który w kadrze ma zastąpić sprzedanego do Jubilo Iwata Krzysztofa Kamińskiego. Na sparingu zabrakło Rafała Grodzickiego. Stoper ustalił już warunki umowy z Ruchem, ale musi jeszcze porozumieć się ze Śląskiem Wrocław, z którym przez pół roku ma jeszcze ważny kontrakt.

W poniedziałek Niebiescy wyjeżdżają na sześciodniowe zgrupowanie do Rybnika-Kamienia, gdzie rozegrają dwa spotkania kontrolne.

Ruch Chorzów - MFK Karvina 3:1 (2:1)
1:0 - Visnakovs 23'
2:0 - Kwiatkowski 35'
2:1 - Komenda 45'
3:1 - Efir 53'

Skład Ruchu Chorzów:

I połowa: Skaba - Konczkowski, Malinowski, Helik, Dziwniel - Szewczyk (30' Kwiatkowski), Surma (30' Babiarz), Trojak, Starzyński (30' Efir), Zieńczuk - Visnakovs.

II połowa: Putnocky - Kuś, Szyndrowski, Stawarczyk, Gigołajew - Kowalski, Rzuchowski, Babiarz (63' Urbańczyk), Efir (63' Mularczyk), Kwiatkowski (63' Włodyka) - Kuświk.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).