Sparingowo: Złocisto-krwiści lepsi od Brunatnych

Korona Kielce pokonała w meczu kontrolnym rozegranym w Bełchatowie miejscowy PGE GKS 3:2. Zwycięstwo złocisto-krwistym zapewniły dwie bramki samobójcze gospodarzy i gol Siergieja Pilipczuka.

Dla drużyny Ryszarda Tarasiewicza był to pierwszy sprawdzian w ramach zimowych przygotowań. Brunatni natomiast kilka dni temu przegrali z II-ligowym MKS-em Kluczbork 0:1. W szeregach przyjezdnych z Kielc wystąpili testowani Mirosław Kalista, Kamil Matulka, Tomasz Lisowski, Adrian Liberacki oraz Aleksandrs Fertovs.[ad=rectangle]
PGE GKS Bełchatów - Korona Kielce 2:3 (2:0)
1:0 - Seweryn Michalski 31'
2:0 - Michał Mak 42'
1:2 - Szymon Sawala (sam.) 55'
2:2 - Siergiej Pilipczuk 59'
2:3 - Sebastian Olszar (sam.) 72'

PGE GKS Bełchatów: (I połowa) Emilijus Zubas - Adrian Basta, Seweryn Michalski, Marcin Flis, Mateusz Szymorek - Michał Mak, Pawieł Komołow, Grzegorz Baran, Maciej Małkowski - Bartosz Ślusarski, Arkadiusz Piech.

(II połowa) Arkadiusz Malarz - Bartosz Turniak, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta - Szymon Sawala, Patryk Rachwał - Paweł Zięba (67 Andreja Prokić), Kamil Wacławczyk, Łukasz Wroński - Sebastian Olszar.

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas (46' Wojciech Małecki) - Paweł Golański (46' Mirosław Kalista), Radek Dejmek (46' Kamil Sylwestrzak), Boliguibia Ouattara, Leandro (46' Adrian Liberacki) - Aleksandrs Fertovs, Siergiej Pilipczuk, Nabil Aankour (46' Kamil Matulka), Olivier Kapo (46' Marcin Cebula), Tomasz Lisowski (46' Łukasz Sierpina) - Przemysław Trytko (46' Jakub Kotarzewski).