Włochy: Wymarzony debiut Tomasza Kupisza!

Wymarzony debiut w barwach AS Citadella zaliczył Tomasz Kupisz, który już w pierwszym występie w nowym zespole wpisał się na listę strzelców.

Maciej Kmita

Trafienie Kupisza w sobotnim starciu 22. kolejki Serie B z Modena FC (1:1) zapewniło jego drużynie cenny punkt. Polak skierował piłkę do siatki rywali w 65. minucie gry, doprowadzając do stanu 1:1. Były młodzieżowy reprezentant Polski zachował się najprzytomniej w zamieszaniu powstałym w polu karnym przeciwnika i pokonał bramkarza Modeny strzałem z najbliższej odległości.

Na początku stycznia 25-latek został wypożyczony do Cittadelli z Chievo Werona, dla którego od września 2013 roku rozegrał tylko jedno spotkanie. W debiucie w barwach nowego klubu rozegrał pełne 90 minut. Thiago Cionka zabrakło w kadrze meczowej Modeny.

Zespół Kupisza wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli Serie B. Do strefy barażowej traci jedno "oczko", a do pierwszej bezpiecznej pozycji brakuje mu czterech punktów.

AS Cittadella - Modena FC 1912 1:1 (0:1)
0:1 - Schiavone 7'
1:1 - Kupisz 65'