Sparingowo: Jagiellonia Białystok lepsza od Chrobrego Głogów

W swoim piątym sparingu w okresie przygotowawczym Jagiellonia Białystok odniosła trzecie zwycięstwo. Tym razem podopieczni Michała Probierza pokonali Chrobrego Głogów 3:1.

Łukasz Witczyk
Dla piłkarzy Jagiellonii był to trzeci mecz kontrolny rozegrany podczas obozu w Grodzisku Wielkopolskim. Wcześniej Jaga rozgromiła Unię Swarzędz, a także bezbramkowo zremisowała z Widzewem Łódź. Starcie z Chrobrym Głogów białostocczanie rozpoczęli od gry wysokim pressingiem, przez co stwarzali sobie dużo okazji do strzelania bramki, ale żaden z zawodników Jagi nie zdołał pokonać Daniela Szczepankiewicza.
Przewaga jaką od początku spotkania miała Jagiellonia w 27. minucie potwierdzona została bramką. Maciej Gajos podał do Karola Mackiewicza, a ten precyzyjnym strzałem w okienko otworzył wynik meczu. Cztery minuty później duet ten powtórzył poprzednią akcję, ale tym razem na wysokości zadania stanął Szczepankiewicz, który bez problemów złapał piłkę po strzale Mackiewicza.

W 33. minucie gracze Chrobrego doprowadzili do wyrównania, a Bartłomieja Drągowskiego pokonał Tomasz Zając. W przerwie trenerzy obu drużyn zdecydowali się wprowadzić wiele zmian, a Jaga wybiegła w zupełnie innym zestawieniu. Nie zmieniło to obrazu gry, gdyż zespół z Podlasia nadal przeważał. W 61. minucie gry Pawieł Sawickij dobił strzał Patryka Tuszyńskiego i tym samym wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, a wynik meczu ustalił w 74. minucie ustalił Przemysław Mystkowski.

Jagiellonia Białystok - Chrobry Głogów 3:1 (1:1)
1:0 - Mackiewicz 27'
1:1 - Zając 33'
2:1 - Sawickij 61'
3:1 - Mystkowski 74'

Jagiellonia Białystok:
I połowa: Drągowski - Modelski, Tarasovs, Madera, Wasiluk, Grzyb, Pazdan, Mackiewicz, Frankowski, Gajos, Piątkowski.

II połowa: Baran - Straus, Tymiński, Romanczuk, Tuszyński, Mystkowski (79' Piechniak), Zubowicz, Augustyniak, Pawlik, Świderski (75' Gajko), Sawickij.

Chrobry Głogów: Szczepankiewicz (46' Janicki, 69' Rzepecki) - Ilków-Gołąb, Bogusławski, Byrtek, Samiec (46' Ziemniak), Kościelniak (46' Chrzanowski), Zając (46' Gąsior), Hałambiec (73' Ałdaś), Hudyma, Szczepaniak (73' Rybak), Sędziak (46' Kiełb).