Sparingowo: Wisła Kraków lepsza od Piasta Gliwice

W rozegranym w środę w Myślenicach sparingu Wisła Kraków pokonała 2:0 Piast Gliwice. Dla Białej Gwiazdy była to pierwsza gra kontrolna w czasie przygotowań do rundy wiosennej.

Maciej Kmita
Pierwszą bramkę dla Wisły zdobył w 67. minucie gry strzałem z rzutu wolnego Łukasz Garguła, a 15 minut później wynik ustalił Łukasz Burliga, który wykończył składną akcję kolegów. W obu sytuacjach nie popisał się nowy bramkarz Piasta - Dobrivoj Rusov.
W składzie Wisły zabrakło wracających do formy po operacjach kolan Ostoi Stjepanovicia i Richarda Guzmicsa oraz Osmana Chaveza, który rozmawia z klubem o rozwiązaniu kontraktu.

Dla Wisły była to pierwsza gra kontrolna w czasie przygotowań do rundy wiosennej, podczas gdy Piast wcześniej już grał z Rekordem Bielsko-Biała (1:1)  Slezsky FC Opawa (0:0).

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
1:0 - Garguła 67'
2:0 - Burliga 82'

Wisła: Michał Buchalik (46' Gerard Bieszczad) - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki (46' Donald Guerrier), Piotr Żemło, Maciej Sadlok (67' Szymon Witek) - Maciej Jankowski, Alan Uryga, Dariusz Dudka, Semir Stilić (46' Łukasz Garguła), Rafał Boguski (46' Emmanuel Sarki) - Paweł Brożek (46' Mariusz Stępiński).

Piast: Jakub Szmatuła (46' Dobrivoj Rusov) - Adrian Klepczyński (46' Tomasz Mokwa), Kornel Osyra (46' Csaba Horvath), Hebert (46' Armando Nieves), Piotr Brożek (46' Szymon Paskuda) - Tomasz Podgórski (46' Paweł Moskwik), Carles Martínez (46' Radosław Murawski), Konstantin Vassiljev (46' Łukasz Hanzel), Ruben Jurado (46' Gerard Badía), Patrick Dytko - Kamil Wilczek (46' Daniel Ciechański).