Gol Sławomira Peszki w próbie generalnej 1.FC Koeln, dwóch Polaków w "11"

Sławomir Peszko nie zawiódł w ostatnim występie Kozłów przed wznowieniem rozgrywek Bundesligi. W zwycięskim spotkaniu wzięli także udział Adam Matuszczyk i Paweł Olkowski.

Sławomir Peszko i Paweł Olkowski znaleźli się w podstawowym składzie 1.FC Koeln, co dobrze wróży dla nich przed rundą wiosenną Bundesligi. Polski skrzydłowy w 27. minucie popisał się ładnym uderzeniem z około 16 metrów i nie dał szans bramkarzowi III-ligowca.

Dla Peszki było to drugie trafienie w okresie przygotowawczym. Wcześniej zapewnił Kozłom wygraną nad Corinthians Sao Paulo (1:0). [ad=rectangle] W 46. minucie na boisko wybiegła niemal w komplecie nowa jedenastka z Adamem Matuszczykiem. Beniaminek Bundesligi podwyższył prowadzenie po strzałach Barda Finne oraz Simona Zollera i w efekcie pewnie wygrał spotkanie rozgrywane w trudnych, śnieżnych warunkach.

1.FC na półmetku sezonu zajmuje 11. pozycję w tabeli, a drugą część rozgrywek zacznie od wyjazdowego spotkania z Hamburgerem SV (31 stycznia).

Wehen Wiesbaden - 1.FC Koeln 0:3 (0:1) 0:1 - Peszko 27' 0:2 - Finne 57' 0:3 - Zoller 74'