Sparingowo: Lech niepokonany na drugim obozie

W swoim ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Belek Lech zmierzył się z Lewskim Sofia. Poznaniacy dwukrotnie przegrywali, jednak ostatecznie zdołali doprowadzić do remisu.

Miłosz Marek
Ekipa z Bułgarii była czwartym rywalem Kolejorza podczas drugiego zgrupowania przygotowującego do wiosennych zmagań w T-Mobile Ekstraklasie. Trener Maciej Skorża w czwartkowym starciu chciał posłać do boju teoretycznie najsilniejszą jedenastkę, jednak okazało się to niemożliwe ze względu na absencję Tomasza Kędziory. Prawego defensora na nietypowej dla siebie pozycji zastąpił Barry Douglas.
Zespół Lewskiego ruszył do ataku od pierwszych akcji pojedynku i już w 9. minucie mógł cieszyć się z bramki. Pierwsza groźna akcja Bułgarów zakończyła się podyktowaniem jedenastki przez arbitra. Maciej Gostomski nie zdołał zatrzymać strzału rywala. Co nie powiodło się w tej akcji, udało się jeszcze przed przerwą. Do piłki ustawionej na "wapnie" ponownie podszedł Domowczyjski, ale tym razem to golkiper Lecha mógł cieszyć się z wygranego pojedynku.

Do przerwy poznaniacy przegrywali 1:2. Swoją bramkę ekipa z Wielkopolski zdobyła po ładnej akcji zespołu. Gergo Lovrencsics płasko dośrodkował w pole karne, a tam akcję zamknął Vojo Ubiparip. Jeszcze przed gwizdkiem zapraszającym na przerwę na listę strzelców wpisał się Domowczyjski.

Meczu z Lewskim dobrze wspominać nie będzie Luis Henriquez. Panamski obrońca Kolejorza otrzymał czerwona kartkę już w 39. minucie meczu, jednak zespoły umówiły się, że dokończą mecz w pełnych składach, jednak lewego obrońcę zastąpił Jan Bednarek.

Po zmianie stron nie było już tylu ciekawych akcji, co w pierwszej części gry, jednak lechitom udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą gola Darko Jevticia. Sporą zasługę przy tej bramce miał powracający do pełni sił Szymon Pawłowski, który doskonale wyłożył piłkę swojemu koledze.

Mecz zakończył się remisem, co oznacza, że podczas drugiego zgrupowania w Belek Kolejorz nie zaznał porażki. Dwa mecze wygrał, a dwa zremisował.

Lech Poznań - Lewski Sofia 2:2 (1:2)
0:1 - Domowczyjski (k.) 9'
1:1 - Ubiparip 17'
1:2 - Domowczyjski 36'
2:2 - Jevtić 76'

Skład Lecha: Maciej Gostomski - Luis Henriquez (40' Jan Bednarek), Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Barry Douglas (46' Tamas Kadar) - Łukasz Trałka, Darko Jevtić, Dawid Kownacki (67' Szymon Drewniak), Kasper Hamalainen, Gergo Lovrencsics (80' Zaur Sadajew) - Vojo Ubiparip (67' Szymon Pawłowski).