Anglia: Gol Grzegorza Rasiaka!

Po kilku miesiącach bez zdobyczy bramkowej Grzegorz Rasiak przełamał się i zdobył gola w 27. kolejce The Championship przeciwko Scunthorpe United. Była to jest szósta bramka w lidze. Southampton pokonało beniaminka 1:0 i zbliżyło się do strefy barażowej.

Bartosz Zimkowski

Polak wystąpił od pierwszej minuty w meczu ze Scunthorpe, a na ławce wylądował Stern John. Rasiak od początku był bardzo aktywny i oddał w tym meczu kilka strzałów. W 25. minucie Święci objęli prowadzenie, gdy dośrodkowanie Bradley'a Wrighta-Phillipsa wykorzystał Rasiak i zdobył swoją pierwszą bramkę od 29 września. Reprezentant Polski przebywał na boisku do 65. minuty, kiedy zastąpił go Stern John. Ostatecznie Święci pokonali rywali znajdujących się w strefie spadkowej 1:0 i awansowali na trzynaste miejsce i ma pięć punktów straty do strefy barażowej. The Iron są już z kolei na przedostatniej pozycji. W meczu tym nie wystąpił kontuzjowany Marek Saganowski, a Bartosz Białkowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Nadal w kratkę gra spadkowicz z Premiership - Watford. Szerszenie tym razem ulegli na Deepdale Preston North End 0:1. Jedynego gola zdobył wychowanek Liverpoolu - Neil Mellor w 75. minucie. Preston mimo zwycięstwa nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej, a Watford jest trzeci.

Szlagierowo zapowiadające się spotkanie na Portman Road pomiędzy Ipswich Town, a Stoke City zakończyło się remisem 1:1. Najpierw do siatki trafił Haynes, ale wyrównał najlepszy strzelec Stoke - Ricardo Fuller. Dla Ipswich to był trzeci remis na własnym stadionie, a Stoke nadal plasuje się na czwartym miejscu. Punkt mniej od zespołu Tony'ego Pulisa ma Charlton Athletic. The Addicks tym razem dali pokaz futbolu Blackpool. Charlton pokonał beniaminka The Championship 4:1, a dwa gole zdobył Chińczyk - Zheng Zhi. W drużynie gości nawet na ławce rezerwowych zabrakło Bartosza Ślusarskiego.

Niespodziewanie aż 0:3 na Molineux przegrało Wolverhampton Wanderers z Crystal Palace. Wilki to zespół, który stracił najmniej goli w całej lidze, ale tym razem Orły nie miały problemów ze zwycięstwem. Crystal Palace dzięki kompletowi punktów zdobytego na Molineux awansowało na szóste miejsce, które uprawnia ich do gry w barażach o Premiership.

Na zakończenie 27. kolejki The Championship West Bromwich Albion - jak przystało na lidera pokonało na wyjeździe Hull City 3:1 i powiększyło swoją przewagę nad drugim Bristol City do dwóch punktów. The Baggies kończyli spotkanie z Tygrysami w osłabieniu po czerwonej kartce dla Paula Robinsona.