Bundesliga: FC Augsburg nie przestaje zaskakiwać, Werder z 16. na 12. miejsce

FC Augsburg w 18. kolejce okazał się lepszy od TSG 1899 Hoffenheim, a Werder Brema dzięki dwóm trafieniom Franco Di Santo pokonał przed własną publicznością Herthę Berlin.

Konrad Kostorz

Zespół Viktora Skripnika świetnie rozpoczął drugą połowę sezonu i przesunął się z 16. na 12. miejsce w tabeli. Werder zasłużenie pokonał słabo dysponowaną Herthę, która niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej.

Wynik otworzył Franco Di Santo, oddając kapitalny strzał po podaniu Theo Gebre Selassie. Argentyńczyk ponownie zmusił do kapitulacji Thomasa Krafta w 69. minucie i również było to efektowne trafienie. Najlepszy snajper bremeńczyków (już 8 goli w sezonie) uderzeniem z powietrza wykorzystał dogranie Clemensa Fritza.
Dziesiąte zwycięstwo w sezonie ligowym odniósł FC Augsburg! Podopieczni Markusa Weinzierla w rozgrywanym w trudnych, śnieżnych warunkach pojedynku okazali się lepsi od silnego kadrowo Hoffenheim. W 39. minucie debiutujący w nowym zespole Pierre-Emile Hoejbjerg idealnie dośrodkował do Halila Altintopa i było 1:0.

Drugą bramkę zdobył Tobias Werner, zaskakując Olivera Baumanna strzałem z rzutu wolnego. Wieśniaki złapały kontakt po uderzeniu Roberto Firmino głową i nieudanej interwencji Alexa Manningera, ale w drugiej połowie ekipa Markusa Gisdola mimo kilku okazji nie doprowadziła do wyrównania. W doliczonym czasie gry gości po idealnym wykończeniu szybkiego kontrataku pogrążył Raul Bobadilla.

Augsburg awansował na 5. pozycję, a Gladbach oraz Schalke ustępuje tylko słabszym bilansem bramkowym. Dodajmy, że Eugen Polanski rozegrał w niedzielę 79 minut w roli defensywnego pomocnika.