Sparingowo: Kolejna porażka Cracovii

W ostatnim sparingu w czasie zgrupowania w tureckiej Larze Cracovia przegrała 0:1 z ósmym zespołem czeskiej ekstraklasy - Slavią Praga.

Maciej Kmita

Jedyna bramka spotkania padła w 30. minucie, gdy do siatki Pasów po podaniu Levana Kenii trafił Milan Skoda.

Mecz ze Slavią był ostatnim Cracovii podczas zgrupowania w Turcji. To trzecia z rzędu porażka krakowian w grach kontrolnych - wcześniej zespół Robert Podoliński uległ rumuńskiemu ASA Targu Mures (0:1) i austriackiemu SV Ried (0:1).
Był to szósty sparing Pasów w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Jeszcze w Polsce krakowianie zremisowali 1:1 z Dolcanem Ząbki, przegrali 1:2 z Jagiellonią Białystok i pokonali 3:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Przed pierwszym po zimowej przerwie meczu o punkty ze Śląskiem Wrocław (15 lutego) Cracovia zmierzy się jeszcze z GKS-em Tychy (7 lutego).

Cracovia - Slavia Praga 0:1 (0:1)
0:1 - Skoda 30'

Skład Cracovii: Krzysztof Pilarz - Bartosz Rymaniak (46' Sreten Sretenović), Mateusz Żytko, Piotr Polczak - Mateusz Wdowiak (46' Deleu), Sławomir Szeliga (46' Bartosz Kapustka), Miroslav Covilo (77' Damian Dąbrowski), Damian Dąbrowski (46' Erik Jendrisek), Marcin Budziński, Boubacar Dialiba (46' Krzysztof Nykiel) - Dariusz Zjawiński (46' Deniss Rakels).

Sparingowo: Porażka Cracovii z SV Ried