Puchar Włoch: Fiorentina ograła AS Romę, Mario Gomez lepszy od Łukasza Skorupskiego

AS Roma za burtą Pucharu Włoch! Łukasz Skorupski w meczu z Fiorentiną skapitulował dwukrotnie, a jego koledzy znów rozczarowali w ofensywie i odpadli z dalszej rywalizacji.

Konrad Kostorz
Fiorentina półtora tygodnia temu zremisowała z Romą 1:1 w spotkaniu ligowym na Stadio Friuli. Teraz obie drużyny zmierzyły się w ćwierćfinale Coppa Italia w Wiecznym Mieście. Rudi Garcia od pierwszego składu wystawił Łukasza Skorupskiego, a także niedoświadczonego Leandro Paredesa.
Pierwsza połowa rywalizacji nie dostarczyła zbyt dużych emocji. W 16. minucie techniczny błąd przy próbie wybicia piłki przed polem karnym popełnił Skorupski, ale na szczęście dla Polaka zaasekurowali go obrońcy. Roma atakowała, lecz - podobnie jak w poprzednich pojedynkach - tylko biła głową w mur.Po zmianie stron coraz częściej do głosu zaczęły dochodzić Fiołki. Aktywny był Mario Gomez, który wreszcie w 65. minucie otworzył wynik. Niemiec dzióbnął tylko piłkę po dośrodkowaniu Manuela Pasquala, ale to wystarczyło, by pokonać Skorupskiego, który w tej sytuacji nie zrozumiał się z obrońcami.
Mario Gomez pogrążył AS Romę! Mario Gomez pogrążył AS Romę!
Rzymianie ruszyli do przodu, jednak znów mieli kłopoty z kreowaniem dogodnych sytuacji. Niewiele do gry wniósł debiutant Victor Ibarbo, a Ashley Cole liczył na rzut karny, ale gwizdek arbitra milczał. Tymczasem w 89. minucie instynktem strzeleckim błysnął Gomez, któremu ponownie asystował Pasqual. 29-letni napastnik jest w coraz wyższej formie i odzyskuje pewność siebie.

Fiorentina wypunktowała pasywnych Giallorossich i o finał Pucharu Włoch powalczy z Juventusem Turyn. Roma z kolei radzi sobie coraz słabiej i już wkrótce może stracić pozycję wicelidera Serie A.

AS Roma - ACF Fiorentina 0:2 (0:0)
0:1 - Gomez 65'
0:2 - Gomez 89'

Roma: Skorupski - Maicon (80' Verde), Manolas, Astori, Cole - Nainggolan, Keita, Paredes (58' Pjanić) - Ljajić, Totti (73' Ibarbo), Florenzi.

Fiorentina: Tatarusanu - Savić, Rodriguez, Basanta - Joaquin, Aquilani, Pizarro, Valero (79' Fernandez), Pasqual - Diamanti (70' Ilicić), Gomez (90' Babacar).