Sparingowo: Próba generalna Podbeskidzia na remis

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Górale zremisowali 1:1 z I-ligową Sandecją Nowy Sącz w ostatnim sprawdzianie przed ligą. Goście byli równorzędnym przeciwnikiem dla Podbeskidzia, a sporą część meczu przeważali.

Bielszczanie już po 180 sekundach gry objęli prowadzenie. Marek Kozioł wybił piłkę wprost pod nogi Bartosza Śpiączki, a ten przelobował bramkarza Sandecji.

W miarę upływu czasu coraz odważniej zaczęli grać goście, co jednak nie przełożyło się na bramki. Najbliżej szczęścia był Matej Nather, ale jego uderzenie sprzed szesnastki minęło o metr bramkę. Potem niewiele się działo, a jeśli były okazje to gości. [ad=rectangle] Sygnał ostrzegawczy dał po pół godzinie gry Maciej Bębenek, gdy jego strzał z wolnego ofiarnie sparował Michal Pesković. W 32. minucie było już 1:1, gdy trójkową akcję Macieja Bębenka, Bartłomieja Dudzica i Armanda Elli, wykończył główką z metra ten ostatni. Pod koniec I części drugą żółtą kartkę ujrzał Mateusz Bartków za faul na Piotrze Tomasiku. Obrońca gospodarzy zszedł z boiska z kontuzją.

Po zmianie stron długo nic się nie działo. Dopiero w 65. minucie szybką akcję wyprowadzili Górale, ale Wojciech Trochim trafił prosto w bramkarza. W 70. minucie odpowiedziała Sandecja. Marcin Makuch ładnie zagrał na 11 metr, ale główka Rudolfa Urbana trafiła w obrońcę.

Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem Adrian Danek omal nie zaskoczył Michala Peskovicia. Głębokie dośrodkowanie z prawego skrzydła leciało za kołnierz golkipera Podbeskidzia, który w ostatnim momencie zdołał sparować na rzut rożny.

60 sekund przed zakończeniem spotkania wynik mógł ustalić Idrissa Cisse, ale strzał z bliska zablokował stojący przy słupku Sebastian Szczepański.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1 : 1)

1:0 - Bartosz Śpiączka 3'

1:1 - Armand Ella 32'

Podbeskidzie:

I połowa: Michal Peskovic - Tomasz Górkiewicz, Pavol Stano, Bartołmiej Konieczny, Piotr Tomasik (42' Robert Mazan) - Sylwester Patejuk, Kristian Kolcak, Dariusz Kołodziej, Marek Sokołowski, Piotr Malinowski - Bartosz Śpiączka.

II połowa: Michal Peskovic - Adam Pazio, Gracjan Horoszkiewicz, Szymon Jarosz (75' Maciej Felsh), Robert Mazan - Wojciech Trochim, Adam Deja, Artur Lenartowski, Frank Adu Kwame - Robert Demjan, Idrissa Cisse.

Sandecja:

I połowa: Marek Kozioł - Sebastian Szczepański, Dawid Szufryn, Kamil Słaby, Bartosz Sobotka - Maciej Bębenek, Matej Nather, Mateusz Bartków (42' Fabian Fałowski), Armand Ella - zawodnik testowany - Bartłomiej Dudzic.

II połowa: Łukasz Radliński - Marcin Makuch, Dawid Szufryn (75' Kamil Słaby), Cheikh Niane, zawodnik testowany - Maciej Bębenek (60' Adrian Danek), Matej Nather (60' Szymon Kuźma), Rudolf Urban, Armand Ella (60' Bartosz Sobotka, 75' Filip Piszczek) - Fabian Fałowski - Bartłomiej Dudzic (67' zawodnik testowany, 88' Sebastian Szczepański).