Sparingowo: Porażka Wisły Kraków w próbie generalnej

W ostatniej grze kontrolnej w czasie przygotowań do rundy wiosennej Wisła Kraków uległa 1:2 rumuńskiej Universitatei Craiova.

Maciej Kmita
Zgodnie z zapowiedziami trener Franciszek Smuda w I połowie postawił na skład, który najprawdopodobniej będzie wyjściowym w pierwszym po zimowej przerwie meczu o punkty z Lechią Gdańsk. Warto zwrócić uwagę na to, że wobec kontuzji Michała Buchalika w bramce Wisły stanął Michał Miśkiewicz, a nie Gerard Bieszczad.
Pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem, a w przerwie "Franz" wymienił całą "11", wprowadzając na boisko drugi garnitur oraz testowanych Moustaphę Bangurę i Torrica Jebrina. W 50. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego Bieszczada pokonał Pablo Brandan, a 21 minut później zgrabną akcję sfinalizował Alexandru Baluta. Wisła odpowiedziała tylko honorowym golem Donalda Guerriera, który wykorzystał podanie od Mariusza Stępińskiego.

Był to siódmy i ostatni sparing Wisły przed startem rundy wiosennej. Wcześniej Biała Gwiazda ograła Piasta Gliwice (2:0) i MFK Rużomberok (2:1), zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec (1:1) i Sheriffem Tiraspol (1:1), a uległa Guangzhou R&F (0:3) i Kubanowi Krasnodar (0:2).

Wisła Kraków - Universitatea Craiova 1:2 (0:0)
0:1 - Brandan 50'
0:2 - Baluța 71'
1:2 - Guerrier 73

Skład Wisły: Michał Miśkiewicz (46' Gerard Bieszczad) - Łukasz Burliga (46' Szymon Witek), Arkadiusz Głowacki (46' Piotr Żemło), Richard Guzmics (46' Michał Bierzało), Maciej Sadlok (46' Remigiusz Szywacz) - Maciej Jankowski (46' Emmanuel Sarki), Alan Uryga (46' Kamil Kuczak; 69' Jakub Bartosz), Dariusz Dudka (46' Donald Guerrier), Semir Stilić (46' Moustapha Bangura), Łukasz Garguła (46' Torric Jebrin) - Paweł Brożek (46' Mariusz Stępiński).