Manchester, Porto, Bayern i Juventus zwycięzcami grup

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do Pucharu UEFA zakwalifikowały się teraz ekipy Dynamo Kijów oraz ACF Fiorentiny, a pierwsze miejsce w swoich grupach zapewnili sobie: Manchester Uniter, Bayern Monachium, FC Porto oraz Juventus Turyn. Na placu gry pojawiło się aż pięciu Polaków, tylko Łukasz Fabiański śledził poczynania swoich klubowych kolegów z ławki rezerwowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa E:

Manchester United co prawda tylko zremisował na Old Trafford 2:2 z AaB Aalborg, ale pomimo to zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie. Bramki dla Czerwonych Diabłów strzelali: Carlos Tevez oraz Wayne Rooney, a dla gości trafiali: Jakobsen i Curth. Całe spotkanie w szeregach Czerwonych Diabłów rozegrał Tomasz Kuszczak, a wśród przyjezdnych Marek Saganowski. Villarreal z kolei przegrał na wyjeździe 0:2 z Celtikiem Glasgow z Arturem Borucem w składzie. Nie wiadomo jednak jaki byłby wynik tego starcia, gdyby Franco nie zobaczył już w 35. minucie czerwonej kartki.

Celtic Glasgow - Villarreal 2:0 (2:0)

1:0 - Maloney 14'

2:0 - McGeady 45'

Czerwona kartka: Franco 35' (Villarreal).

Manchester United - AaB Aalborg 2:2 (1:2)

Grupa F:

Wydawało się, że Bayern już w pierwszej odsłonie pojedynku z Lyonem zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie, kiedy to po dwóch golach Miroslava Klose i jednym Francka Ribery prowadził 3:0. Ostatecznie Olympique zdołał odpowiedzieć dwoma trafieniami, ale ostatecznie i tak musiał się pogodzić z goryczą porażki. Trzecią pozycję w grupie zapewniła sobie ACF Fiorentina. Fiołki zdobyły swoje pierwsze trzy oczka w tej edycji Champions League pokonując na wyjeździe dzięki Alberto Gilardino Steauę Bukareszt. Cały mecz w klubie z Rumunii rozegrał Paweł Golański.

Olympique Lyon - Bayern Monachium 2:3 (0:3)

0:1 - Klose 11'

0:2 - Ribery 34'

0:3 - Klose 37'

1:3 - Govou 52'

2:3 - Benzema 68'

Steaua Bukareszt - ACF Fiorentina 0:1 (0:0)

Grupa G:

FC Porto udowodniło, że u siebie zawsze jest groźne i dzięki trafieniom Alvesa oraz Lopeza pokonało 2:0 Arsenal. Tym samym popularne Smoki zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli. Na ławce rezerwowych w drużynie Kanonierów siedział Łukasz Fabiański. Nie zawiodło Dynamo Kijów, które zgodnie z przewidywaniami zapewniło sobie trzecią pozycję w grupie. Gola na wagę trzech punktów dla wicemistrza Ukrainy zdobył Eremenko.

Dynamo Kijów - Fenerbahce Stambuł 1:0 (1:0)

Grupa H:

Juventus Turyn co prawda tylko bezbramkowo zremisował z BATE Borysów, ale to wystarczyło, aby Stara Dama zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie. Warto odnotować, że w 52. minucie rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Sebastian Giovinco. W drugim pojedynku Real Madryt, który rozgrywał swój pierwszy mecz pod wodzą Juande Ramosa rozbił 3:0 Zenit Sankt Petersburg. O triumfie Królewskich przesądziły dwie bramki Raula i jedna Robbena. Ten pierwszy strzelił łącznie w Champions League już 66 bramek i jest najskuteczniejszym strzelcem w europejskich pucharach, bowiem wyprzedził w tej klasyfikacji Filippo Inzaghiego z AC Milanu. W ekipie aktualnego mistrza Hiszpanii zagrał Jerzy Dudek.

Juventus Turyn - BATE Borysów 0:0

Inne wydarzenia: Giovinco (Juventus) w 52. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Real Madryt - Zenit Sankt Petersburg 3:0 (1:0)

1:0 - Raul 25'

2:0 - Robben 50'

3:0 - Raul 57'