Sparingowo: Remis GKS-u Tychy z Sigmą Ołomuniec

W pierwszym meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji GKS Tychy zremisował z Sigmą Ołomuniec 1:1. Bramkę dla śląskiego zespołu zdobył Artur Gieraga.

Łukasz Witczyk
GKS Tychy wciąż w okresie przygotowawczym nie zanotował porażki. Jednak starcie z czeską Sigmą Ołomuniec było najtrudniejszym z dotychczasowych spotkań kontrolnych. Już w 12. minucie piłkę z siatki wyciągać musiał Sebastian Przyrowski. Tyszanie w pierwszej połowie starali się wyrównać stan pojedynku, ale na posterunku był bramkarz rywali. Najlepszą okazję do strzelenia bramki zmarnował Marcin Wodecki.
Po przerwie trener Tomasz Hajto posłał do boju zupełnie inną jedenastkę i to polski zespół miał optyczną przewagę na boisku, lecz długo nie potrafił tego udokumentować golem. Udało się to dopiero w 83. minucie, kiedy Artur Gieraga wykorzystał dośrodkowanie Marcina Radzewicza i ustalił wynik spotkania.

GKS Tychy - Sigma Ołomuniec 1:1 (0:1)

Bramka dla GKS-u Tychy: Artur Gieraga (83')

Skład GKS-u Tychy:

I połowa: Przyrowski - Grzybek, Porębski, Omić, Mączyński, Szczęsny, Zganiacz, Biskup, Grzeszczyk, Wodecki, Bąk.

II połowa: Florek - Wawrzynkiewicz, Gieraga, Jasitczak, Wrana, Rutkowski, Dymowski, Kosiec, Radzewicz, Janik, Kowalczyk.