Holandia: Triumf Ajaksu, asysta Milika

W niedzielnym meczu 23. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością Twente Enschede 4:2. Arkadiusz Milik zaczął spotkanie na ławce, ale jako zmiennik zaliczył asystę.

Maciej Kmita
Milik stracił miejsce w "11" mistrzów Holandii po meczu 20. serii z Vitesse Arnhem i spotkanie z Twente było trzecim z rzędu, w którym usiadł na ławce rezerwowych, a jego miejsce na środku ataku zajął nominalnym pomocnik Lasse Schoene.
Spotkanie źle zaczęło się dla Ajaksu, bowiem już w 6. minucie za sprawą Jesusa Corony na prowadzenie wyszli goście, ale odpowiedź drużyny Franka de Boera była natychmiastowa i po kwadransie Ajaks prowadził już 2:1.

Taki wynik utrzymał się nie tylko do przerwy, ale gdy Milik w 67. minucie pojawił się na boisku w miejsce Lasse Schoene, było już 2:2. Chwilę później Ricardo Kishna dał Ajaksowi prowadzenie 3:2, a w 75. minucie ten sam zawodnik trafił do siatki Twente po raz drugi, a ostatnie zagranie przed bramką wykonał Milik. Co ciekawe, był to 5000. gol Ajaksu w historii jego występów w Eredivisie.

Ładne gole Ajaksu. Piękna asysta Milika (wideo)

To ósma asysta Milika w 23. występie w bieżącym sezonie. Polak ma też na koncie 17 bramek, co oznacza, że jest najlepszym strzelcem Ajaksu, ale na ligowe trafienie czeka już od 16 grudnia. Mecz z Twente był szóstym kolejnym, w którym nie wpisał się na listę strzelców.

Ajax to rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 19 lutego w Amsterdamie, a rewanż odbędzie się tydzień później w Warszawie. Spotkanie z Twente było dla Holendrów ostatnim przetarciem przed pierwszym pojedynkiem z Legią.

Ajax Amsterdam - Twente Enschede 4:2 (2:1)
0:1 - Corona 6'
1:1 - Viergever 11'
2:1 - Bazoer 15'
2:2 - Ziyech 50'
3:2 - Kishna 68'
4:2 - Kishna 75'