Premier League: Niesamowita pogoń Tottenhamu Hotspur

West Ham United jeszcze 10 minut przed końcem prowadził z Tottenhamem Hotspur 2:0 w niedzielnym meczu Premier League, ale ostatecznie tego spotkania nie wygrał.

Bartosz Zimkowski

Goście w 22. minucie wyszli na prowadzenie. Aaron Cresswell dośrodkował w pole karne na piąty metr, a tam gola głową zdobył Cheikhou Kouyate. Dla piłkarza z Mali to trzeci gol w bieżącym sezonie w Premier League. Chwilę później mógł być już remis, lecz Carl Jenkinson zdołał wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Młoty jeszcze w pierwszej odsłonie mogły podwyższyć prowadzenie, gdy z kilku metrów uderzał Enner Valencia. Świetnie interweniował jednak Hugo Lloris. Co nie udało się w pierwszej połowie, udało się w 62. minucie. Mark Noble dośrodkował w "szesnastkę", gdzie piłki nie sięgnął do Valencii, ale dopadł do niej Diafra Sakho i pokonał Llorisa. Jednak bramka ta wywołuje kontrowersje, ponieważ Valencia, który futbolówki nie dotknął, był na spalonym.
Kilka chwil później z boiska powinien zostać usunięty Mark Noble. Pomocnik WHU miał już na koncie żółtą kartkę i po faulu na Nabilu Bentalebie sędzia bez problemu mógł pokazać mu drugą i w konsekwencji czerwoną. Nie zrobił jednak tego.

Dziewięć minut przed końcem Kogutom udało się zdobyć kontaktowego gola, gdy Danny Rose strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza Młotów. W doliczonym czasie gry Alex Song sfaulował w "szesnastce" Harry'ego Kane'a i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego strzał obronił Adrian. Dobitka była już skuteczna i mecz zakończył się remisem 2:2.

Tottenham Hotspur - West Ham United 2:2 (0:1)
0:1 - Cheikhou Kouyate 22'
0:2 - Diafra Sakho 62'
1:2 - Danny Rose 81'
2:2 - Harry Kane 90+6'