Bundesliga: Świetne widowisko w Moguncji, Borussia M'gladbach z trudem uratowała remis

Borussia M'gladbach prowadziła 2:0 z FSV Mainz, a ostatecznie może cieszyć się z podziału punktów. Zespół Luciena Favre'a pozostaje na najniższym stopniu podium tabeli Bundesligi.

Konrad Kostorz
W pierwszej połowie jedynego gola zdobył Raffael, który strzałem głową wykończył idealne dośrodkowanie Ibrahimy Traore. Podopieczni Martina Schmidta mogli wyrównać, lecz uderzenie Shinjiego Okazaki zatrzymało się na poprzeczce bramki Yanna Sommera.
Kiedy w 67. minucie Raffael pokonał Lorisa Kariusa po zagraniu Fabiana Johnsona, wydawało się, że komplet punktów pojedzie do Moenchengladbach. Waleczni gospodarze zmniejszyli jednak dystans do Borussii za sprawą strzału Johannesa Geisa z rzutu wolnego, a chwilę później wyrównali po "główce" japońskiego napastnika. Co ciekawe, między jednym a drugim golem dla FSV Max Kruse ostemplował słupek bramki gospodarzy.

W końcówce niesieni dopingiem kibiców Okazaki i spółka mieli kilka niezłych okazji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gladbach zdołali się obronić, a po końcowym gwizdku zapewne towarzyszyły im mieszane uczucia. Jeśli Bayer Leverkusen wygra w niedzielę z SC Paderborn, drużyna Luciena Favre'a będzie mieć tylko dwa punkty przewagi nad Aptekarzami.

FSV Mainz - Borussia M'gladbach 2:2 (0:1)
0:1 - Raffael 27'
0:2 - Raffael 67'
1:2 - Geis 73'
2:2 - Okazaki 77'

TABELA BUNDESLIGI ->>>

Bundesliga: Bayern powiększył przewagę nad Wolfsburgiem, koniec zwycięskiej serii Borussii