Bundesliga: Bayern powiększył przewagę nad Wolfsburgiem, koniec zwycięskiej serii Borussii

Bayern wygrał w Hanowerze i ma już 11 punktów przewagi nad Wilkami, które nie sprostały Augsburgowi. Borussia Dortmund po zaciętym pojedynku tylko zremisowała z Hamburgerem SV.

Konrad Kostorz
Piątego z rzędu ligowego zwycięstwa Borussii nie było. Hamburczycy okopali się wokół własnego pola karnego, grali bardzo agresywnie i w konsekwencji wicemistrz Niemiec nie stwarzał praktycznie żadnych klarownych sytuacji. Serca fanów HSV zadrżały tylko w pierwszej połowie, kiedy Pierre-Emerick Aubameyang znalazł się oko w oko z Jaroslavem Drobnym. Czech popisał się jednak kapitalną interwencją i koniec końców zachował czyste konto.
Dortmundczycy mieli zdecydowanie więcej ochoty do gry i przeważali, ale co do zasady bili głową w mur. Gospodarze w pierwszej połowie za sprawą Mohameda Gouaidy starali się zagrażać Romanowi Weidenfellerowi, a po przerwie skupili się już wyłącznie na obronie dostępu do własnej bramki. Remis sprawia, że Borussia w tabeli pozostaje dopiero na 10. pozycji. Odnotujmy, że całe zawody rozegrał pomimo doznanego w środę urazu Marco Reus, a Jakub Błaszczykowski wszedł na murawę na końcowy kwadrans.

Robert Lewandowski spotkanie w Hanowerze zaczął na ławce, ale już w 32. minucie Pep Guardiola posłał go na murawę za bardzo słabo dysponowanego Dante. W tym momencie na tablicy wyników był już remis 1:1 po golach Hiroshiego Kiyotake, który wykorzystał dogranie Jimmy'ego Brianda i nie dał szans Manuelowi Neuerowi, oraz Xabiego Alonso. Hiszpan perfekcyjnie przymierzył nad murem z rzutu wolnego, a Ron-Robert Zieler nie próbował nawet interweniować.

Po godzinie gry "Lewy" w polu karnym szykował się do oddania strzału, ale został kopnięty w głowę przez próbującego interweniować Marcelo. Polak był bardzo pochylony, jednak arbiter uznał, że Brazylijczyk przewinił i wskazał na "wapno". Jedenastki nie zmarnował Thomas Mueller, który kilka chwil później pięknym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Francka Ribery'ego i rozstrzygnął losy spotkania. Artur Sobiech nieoczekiwanie wystąpił w podstawowym składzie H96, jednak niczym szczególnym się nie wyróżnił i został zmieniony przez Joselu.

Po 11 meczach ligowych bez porażki pogromcę znalazł VfL Wolfsburg. Wilki nie miały zbyt wielu argumentów w Augsburgu i praktycznie nie oddawały groźnych strzałów. Dopiero w 89. minucie Bas Dost sprawił spore kłopoty Marwinowi Hitzowi, a nieco wcześniej piłkę do siatki posłał Robin Knoche, jednak sędzia dopatrzył się faulu. Jedyny gol padł po uderzeniu Dominika Kohra, który dobił obroniony strzał Tobiasa Wernera z rzutu karnego. Jedenastkę sprokurował Naldo, faulując Abdula Rahmana Babę.

Na klęskę w derbach Zagłębia Ruhry odpowiednio zareagowało Schalke. Koenigsblauen dosyć pewnie pokonali Hoffenheim, a gole zdobywali po ładnych akcjach. Najpierw z powietrza trafił Christian Fuchs, później zaś dwukrotnie na listę strzelców po świetnych dograniach Erika-Maxima Choupo-Motinga wpisał się Max Meyer. Schalke co najmniej do niedzieli będzie zajmować 4. miejsce w tabeli, a wśród pokonanych 82 minuty rozegrał Eugen Polanski.

W tabeli rundy rewanżowej Bundesligi po 16 punktów mają Bayern, Wolfsburg oraz Werder, który wygrał na trudnym terenie we Freiburgu. O sukcesie bremeńczyków zadecydował piękny strzał zza pola karnego Franco Di Santo. W drugiej połowie walczący o utrzymanie gospodarze robili wiele, by odrobić straty, lecz bezbłędnie spisywał się Raphael Wolf. Drużyna Viktora Skripnika znów może wierzyć w awans do europejskich pucharów.

Wyniki sobotnich spotkań 24. kolejki Bundesligi:

Hannover 96 - Bayern Monachium 1:3 (1:1)
1:0 - Kiyotake 25'
1:1 - Alonso 28'
1:2 - Mueller (k.) 60'
1:3 - Mueller 72'

Hannover: Zieler - Pereira, Marcelo, Schulz, Albornoz - Schmiedebach (76' Ya Konan), Sane - Briand (68' Prib), Bittencourt, Kiyotake - Sobiech (58' Joselu).

Bayern: Neuer - Dante (32' Lewandowski), Boateng, Badstuber - Rafinha, Alonso (68' Schweinsteiger), Alaba, Bernat - Robben, Goetze (53' Ribery) - Mueller.

FC Augsburg - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)
1:0 - Kohr 64'

Augsburg: Hitz - Feulner, Callsen-Bracker, Klavan, Baba - Baier - Bobadilla (82' Djurdjić), Kohr, Altintop (90' Janker), Werner - Ji (61' Caiuby).

Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Knoche, Rodriguez (77' Schaefer) - Gustavo, Guilavogui (73' Bendtner) - Caligiuri, de Bruyne, Schuerrle (59' Traesch) - Dost.

Hamburger SV - Borussia Dortmund 0:0

HSV: Drobny - Diekmeier, Djourou (18' Marcos), Cleber, Westermann - Jiracek, Behrami (60' Kacar) - Mueller, Stieber, Gouaida (82' van der Vaart) - Olić.

Borussia: Weidenfeller - Kirch, Subotić, Hummels, Schmelzer - Gundogan, Bender - Mchitarjan (76' Błaszczykowski), Kagawa (46' Kampl), Reus - Aubameyang (76' Immobile).

Schalke 04 Gelsenkirchen - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (2:0)

TABELA BUNDESLIGI ->>>

Bundesliga: VfB Stuttgart znów bez zwycięstwa, los Huuba Stevensa przesądzony?

Czy Borussia Dortmund zajmie na koniec sezonu co na 4. miejsce w tabeli Bundesligi?