Belgia: Dublet Rafała Wolskiego! Polak bohaterem szalonego meczu!

W niedzielnym meczu 30. kolejki belgijskiej ekstraklasy z Cercle Brugge (3:2) dwie bramki dla KV Mechelen zdobył Rafał Wolski. Drugi gol polskiego pomocnika przesądził o zwycięstwie jego zespołu!

Maciej Kmita

Wolski zaczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł do gry w 61. minucie przy stanie 0:1. W 80. minucie Mechelen straciło drugą bramkę, ale w 89. minucie Polak szybko zdobył kontaktowego gola, przy którym asystował mu znany z Cracovii Milos Kosanović, po chwili z rzutu karnego do remisu doprowadził Dalibor Veselinović, a w doliczonym czasie gry były młodzieżowy reprezentant Polski dał Mechelen zwycięstwo 3:2!

Dzięki tej wygranej Mechelen zakończyło sezon zasadniczy na 9. miejscu i w fazie finałowej będzie walczyło o awans do Ligi Europy.

Dla wypożyczonego z Fiorentiny Wolskiego to pierwsze trafienia w barwach belgijskiego klubu.

Cercle Brugge - KV Mechelen 2:3 (1:0)
1:0 - Buyl 35'
2:0 - Buyl 80'
2:1 - Wolski 89'
2:2 - Veselinović 90'
2:3 - Wolski 90+1'