LE: SSC Napoli po 26 latach w ćwierćfinale europejskich pucharów

Zespół Rafaela Beniteza nie roztrwonił dwubramkowej przewagi z pierwszego meczu i wyeliminował Dynamo Moskwa w 1/8 finału Ligi Europy.

Konrad Kostorz
Na Stadio San Paolo jako pierwsi gola zdobyli Rosjanie, ale Gonzalo Higuain odpowiedział hat-trickiem i zagwarantował Napoli pokaźną zaliczkę przed meczem rewanżowym. W czwartkowym pojedynku na Arena Chimki drużyna z Moskwy już w pierwszej połowie dwukrotnie posłała piłkę do bramki Mariano Andujara, jednak sędzia dopatrzył się ofsajdu Christophera Samby oraz Aleksandra Kokorina i goli nie uznał.
Napoli nie ograniczało się do obrony własnej bramki i także miało dogodne sytuacji. Fortuna nie sprzyjała Driesowi Mertensowi, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce, oraz Jorginho, który po podaniu Jose Callejona trafił w słupek. Po przerwie zdobyć gola bezskutecznie próbowali Kokorin i Kevin Kuranyi, zaś po drugiej stronie boiska Higuain oraz Callejon.

Napoli wystąpi w ćwierćfinale europejskich pucharów po raz pierwszy od 1989 roku, kiedy triumfowało w Pucharze UEFA. W sezonie 2011/2012 Azzurri byli krok od najlepszej "8" Ligi Mistrzów, lecz ostatecznie po dogrywce ulegli Chelsea Londyn (3:1 i 1:4).

Dynamo Moskwa - SSC Napoli 0:0

Dynamo: Gabułow - Kozłow, Samba, Hubocan, Buettner (85' Jonow) - Kokorin, Valbuena, Dzsudzsak - Vainqueur, Żyrkow - Kuranyi.

Napoli: Andujar - Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam - Jorginho, Lopez - Callejon, Gabbiadini (71' Hamsik), Mertens (63' de Guzman) - Higuain (81' Zuniga).

Pierwszy mecz: 1:3, awans: SSC Napoli.

Serie A: Luca Toni jak wino, weteran bohaterem meczu z SSC Napoli