Radoslav Latal: Trochę już zdołałem zapoznać się z sytuacją w klubie

Nowy szkoleniowiec Piasta już w niedzielę zadebiutuje na ławce trenerskiej gliwiczan. Do tego czasu wielkich zmian nie powinno być. Latal zapowiada jednak roszady po przerwie na reprezentację.

Sebastian Kordek
Czech był obecny na czwartkowym starciu gliwiczan z Podbeskidziem Bielsko-Biała w Pucharze Polski. Mimo że z Bielska niebiesko-czerwoni wrócili bez sukcesu, to nowy trener ma już swoje pomysły. - Z wysokości trybun oglądałem pucharowy mecz Piasta i wyciągnąłem z tego pojedynku pewne wnioski. Zresztą razem z moim asystentem wyrobiliśmy sobie opinię i mamy już pomysł na najbliższy mecz ligowy. Wiemy, że jest to bardzo, ale to bardzo ważne spotkanie ze względu na walkę o czołową ósemkę, ale i całą przyszłość - powiedział Radoslav Latal, nowy szkoleniowiec Piasta Gliwice.
Latal nie tylko w Bielsku przyglądał się Piastowi. Był również na trybunach stadionu Cracovii, gdy Piastunki przegrały 1:3. - W meczu, który oglądałem brakowało przede wszystkim dyscypliny. Chłopaki popełnili sporo błędów indywidualnych i to było przyczyną takich, a nie innych wyników. Trzeba wyciągnąć z tego wnioski i odwrócić to na naszą korzyść - podkreślił 45-letni trener.

Ślązacy swój najbliższy mecz rozegrają już w niedzielę z Koroną Kielce- Dużo zmian nie przewiduję. Trochę już zdołałem zapoznać się z sytuacją w klubie i nieco poznałem też zawodników. Więcej uda mi się zrobić w przerwie na mecze reprezentacji. W tym czasie chcę bliżej poznać piłkarzy, a po kadrze wprowadzę już swoje założenia - zakończył były gracz Schalke 04 Gelsenkirchen.

Oficjalnie: Radoslav Latal szkoleniowcem Piasta Gliwice

Czy Radooslav Latal poprowadzi Piasta Gliwice do zwycięstwa w swoim debiucie na ławce trenerskiej?