Turcja: Trzecia bramka Obraniaka

W sobotnim meczu 25. kolejki tureckiej Super Lig z Kayseri Erciyessporem swojego trzeciego ligowego gola w sezonie zdobył Ludovic Obraniak z Caykur Rizesporu.

Maciej Kmita

Były reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 29. minucie, pewnie wykorzystując rzut karny. Bramka Obraniaka dała jego zespołowi prowadzenie 2:0, a w 80. minucie zwycięstwo Rizesporu przypieczętował Sercan Kaya. 31-letniego Francuza nie było już wtedy na boisku - w 60. minucie zastąpił go Murat Duruer.

Dzięki tej wygranej zespół Obraniaka ma już osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Sobotni mecz był piątym z rzędu Rizesporu bez porażki - podczas tej serii drużyna Hikmeta Karamana zdobyła 11 "oczek".

To trzeci gol Obraniaka w dziewiątym występie w barwach Rizesporu. 31-latek ma do tego na koncie też dwie asysty.

Kayseri Erciyesspor - Caykur Rizespor 0:3 (0:2)
0:1 - Kweuke 20'
0:2 - Obraniak (k.) 29'
0:3 - Kaya 80'