Niesamowity mecz w Pruszkowie, rezerwowy dał wygraną Błękitnym - wyniki niedzielnych meczów 22. kolejki II ligi

Nie ma kolejki żebyśmy w II lidze nie byli świadkami jakiegoś niesamowitego widowiska. W niedzielę takie stworzyli w Pruszkowie piłkarze Znicza i Energetyka. Tego dnia przełamali się też Błękitni.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Niedziela rozpoczęła się od dwóch derbowych meczów. Na Pomorzu Zachodnim przez najbliższych parę miesięcy rządzić będą piłkarze Błękitnych. W Stargardzie Szczecińskim długo prowadzili goście z Kołobrzegu, ale w końcówce trzy punkty gospodarzom zapewnił rezerwowy Sebastian Inczewski zdobywając w ciągu sześciu minut dwie bramki. Dla rewelacji Pucharu Polski są to pierwsze ligowe punkty w tym roku.
Bez zwycięstwa w tym roku pozostaje Puszcza Niepołomice. Zespół spod krakowskiej miejscowości zremisował w derbowym meczu z Okocimskim. Kibice nie obejrzeli wielkiego meczu. Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze. Dawid Sojda był podcinany w polu karnym, a "jedenastkę" pewnym strzałem przy słupku wykorzystał Roman Stepankow. W 56. minucie Sojda odebrał sobie tytuł jednego z bohaterów meczu. Za niesportowe zachowanie względem Wojciecha Wojcieszyńskiego wyleciał z murawy. Brzeszczanie grę w przewadze wykorzystali kwadrans później. Gola strzałem z bliskiej odległości zdobył Jurij Hłuszko. W tym wypadku nie popisała się również defensywa gospodarzy, która zapomniała przypilnować rywala.Nie udało się ciekawego meczu stworzyć graczom Nadwiślana i Górnika. Starcie tych ekip zakończyło się jedynym bezbramkowym remisem w tej serii gier. Co warte odnotowania dla statystyków - to był także pierwszy mecz bez bramek w II lidze w tym roku (!). Górzanie w 2015 roku pozostają niepokonani, a dla piłkarzy z Wałbrzycha był to drugi z rzędu mecz bez straty gola.
Bohaterem Energetyka został 17-letni Paweł Mandrysz, który potrzebował kilkunastu sekund na zdobycie zwycięskiej bramki. Bohaterem Energetyka został 17-letni Paweł Mandrysz, który potrzebował kilkunastu sekund na zdobycie zwycięskiej bramki.
Okazało się, że najciekawszy mecz odbył się na koniec dnia. Znicz fatalnie wszedł w mecz z Energetykiem. Już po dwóch minutach rywalizacji goście znaleźli się na prowadzeniu, a dośrodkowanie z rzutu wolnego ładnym strzałem głową zamienił na bramkę Patryk Dudziński. Gdy w 63. minucie Mariusz Muszalik popisał się precyzyjnym strzałem z wolnego i podwyższył na 2:0 wydawało się, że jest już po meczu. Jednak kilkadziesiąt później Konrad Gilewicz sfaulował w polu karnym Bartosza Żurka. Nie dość, że po chwili Maciej Górski zdobył gola kontaktowego, to jeszcze piłkarz ROW-u ujrzał drugą żółtą, w efekcie czerwoną, kartkę. Grający w przewadze gospodarze dążyli do wyrównania, a pomocną dłoń znów wyciągnęli goście! W pierwszej minucie doliczonego czasu gry znów przewinili w polu karnym, a na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Górski. To nie był jednak koniec emocji. Trenerskim nosem popisał się Marcin Prasoł wprowadzając na murawę Pawła Mandrysza. Już kilkanaście sekund później 17-letni napastnik popisał się znakomitym lobem z dystansu i zapewnił trzy punkty Energetykowi!

Wyniki niedzielnych meczów 22. kolejki II ligi:

Błękitni Stargard Szczeciński - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (0:1)
0:1 - Dawid Berg 39'
1:1 - Sebastian Inczewski 85'
2:1 - Sebastian Inczewski 90+1'

Puszcza Niepołomice - Okocimski Brzesko 1:1 (1:0)
1:0 - Roman Stepankow 36' (k.)
1:1 - Jurij Hłuszko 70'

Nadwiślan Góra - Górnik Wałbrzych 0:0

Znicz Pruszków - Energetyk ROW Rybnik 2:3 (0:1) 0:1 - Patryk Dudziński 2' 0:2 - Mariusz Muszalik 63' 1:2 - Maciej Górski 66' (k.) 2:2 - Maciej Górski 90+1' (k.) 2:3 - Paweł Mandrysz 90+3'

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!