El. ME U-17: Polacy w fatalnym stylu przegrali batalię o awans

Reprezentacja Polski nie zagra w mistrzostwach Europy U-17. W meczu 2. kolejki Elite Round biało-czerwoni w fatalnym stylu przegrali z Grecją i stracili nawet matematyczne szanse na awans.

Szymon Mierzyński
Ekipa Roberta Wójcika uległa w pierwszym starciu Białorusi (0:2), przez co w poniedziałek miała nóż na gardle. Niestety z tą presją w ogóle sobie nie poradziła. Premierowe fragmenty spotkania były nieciekawe i pozbawione emocji, a pierwsi z tego marazmu otrząsnęli się Grecy, którzy w 25. minucie zadali bolesny cios. Ioannis Tsingos zaskakująco łatwo ograł w polu karnym kilku naszych obrońców i pewnym uderzeniem pokonał Bartłomieja Żynela.Niestety Polacy nie mieli żadnego pomysłu na skuteczną odpowiedź. Niewiele dało wprowadzenie na boisko w przerwie Krystiana Bielika. Zawodnik Arsenalu miał pociągnąć zespół do osiągnięcia dobrego wyniku, tymczasem najbardziej widoczny był w końcówce... kiedy wdał się w przepychankę z rywalami.
W przekroju 80 minut biało-czerwoni nie stworzyli w zasadzie ani jednej czystej sytuacji - w przeciwieństwie do Greków, którzy dwukrotnie mogli podwyższyć wynik. W 61. minucie Tsingos trafił jednak w poprzeczkę, zaś w samej końcówce Żynel instynktownie obronił uderzenie z bliska Efstathiosa Lamprou.

Ostatecznie Polacy przegrali z Helladą 0:1 i po dwóch spotkaniach mają na koncie zero punktów i zero zdobytych bramek. Stracili w ten sposób szanse na awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Bułgarii. W czwartek zagrają z Irlandią tylko o honor.

Polska - Grecja 0:1 (0:1)
0:1 - Ioannis Tsingos 25'

Polska: Bartłomiej Żynel - Mateusz Spychała, Ernest Dzięcioł, Kacper Wojdak, Mateusz Hołownia, Patryk Dziczek, Mateusz Ostaszewski (41' Krystian Bielik), Kamil Jóźwiak, Hubert Adamczyk (74' Patryk Czarnowski), Kamil Wojtkowski, Marcin Listkowski (55' Paweł Kaczmarczyk).

Grecja: Marios Siampanis - Stefanos Evangelou, Dimitris Nikolaou, Panagiotis Retsos, Alexandros Katranis, Spyridon Natsos, Ioannis Tsingos (80+1' Stergios Dodontsakis), Dimitris Limnios (80+3' Ioannis Bouzoukis), Theodoros Mingos, Kostas Kirtzialidis (46' Efstathios Lamprou), Evangelos Pavlidis.

Żółte kartki: Kacper Wojdak, Mateusz Spychała, Krystian Bielik (Polska) oraz Dimitris Nikolaou (Grecja).

Sędzia: Giorgi Kruaszwili (Gruzja).