El. ME U-17: Irlandczycy liderami grupy, Polacy pod ścianą

Reprezentacja Irlandii coraz bliżej awansu na mistrzostwa Europy U-17. W 2. kolejce Elite Round piłkarze Thomasa Mohana pokonali Białoruś i zostali liderami "polskiej" grupy.

Szymon Mierzyński

Irlandczycy otworzyli wynik w 32. minucie, gdy Jamie Aherne skutecznie sfinalizował podanie Trevora Clarke'a. Na początku drugiej połowy ekipa Thomasa Mohana prowadziła już 2:0, gdy precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z narożnika boiska do siatki trafił Joshua Barrett.

Białorusini zdołali złapać kontakt, choć pomógł im w tym błąd bramkarza rywali Caoimhina Kellehera, który nie złapał piłki po centrze rezerwowego Pawła Sadowskiego. Gola na swoim koncie zapisał Iwan Bachar. Ostatni cios zadali jednak reprezentanci Irlandii. W 77. minucie po szybkim kontrataku mocnym uderzeniem pod poprzeczkę do siatki trafił Aherne.
Irlandczycy zostali liderem grupy eliminacyjnej, a Polacy zajmują ostatnie miejsce i muszą pokonać Grecję, by nie stracić szans na awans.

Kwalifikację do turnieju finałowego wywalczą zwycięzcy każdej z ośmiu grup, a także siedem najlepszych ekip z drugich miejsc. Stawkę uzupełni gospodarz imprezy, Bułgaria.

Białoruś - Irlandia 1:3 (0:1)
0:1 - Jamie Aherne 32'
0:2 - Joshua Barrett 42'
1:2 - Iwan Bachar 44'
1:3 - Jamie Aherne 77'