Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Komisja Ligi ukarała Wisłę, Cracovię, Lecha i Legię

Komisji Ligi podjęła decyzję o ukaraniu Wisły Kraków, Cracovii, Lecha Poznań i Legii Warszawa w związku z zachowaniem kibiców.
Artur Długosz
Artur Długosz

Decyzje Komisji Ligi z dnia 25 marca:

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Wisła Kraków - Cracovia na Wisłę nałożono karę zakazu wstępu dla kibiców z trybuny ultras na kolejny mecz z Cracovią oraz 50 000 złotych kary w zawieszeniu na 18 miesięcy. W związku z zachowaniem kibiców gości podczas tego samego meczu na Cracovię nałożono karę zakazu wyjazdowego na kolejny mecz z Wisłą.


W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (wniesienie i użycie materiałów pirotechnicznych) podczas meczu Lech Poznań - Legia Warszawa na Lecha nałożono karę 10 000 złotych. W związku z zachowaniem kibiców gości podczas tego samego meczu (spalenie szalików) na Legię nałożono karę 5 000 złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (spalenie szalika) podczas meczu Legia Warszawa - Wisła Kraków na Legię nałożono karę finansową w wysokości 1000 złotych.

Zawodnik Cracovii, Bartosz Kapustka, który został ukarany samoistną czerwoną kartką podczas meczu z Wisłą Kraków został zdyskwalifikowany na 1 mecz Ekstraklasy (faul taktyczny).

Zawodnik Legii Warszawa, Arkadiusz Malarz, który został ukarany samoistną czerwoną kartką podczas meczu z Lechem Poznań został zdyskwalifikowany na 1 mecz Ekstraklasy (faul taktyczny).

Źródło: ekstraklasa.org/komisja-ligi

Gorąca atmosfera na Inea Stadionie. Lech Poznań nie uniknie kary (wideo)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
ekstraklasa.org/komisja-ligi

Komentarze (14):

 • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
  Nie wiem czy komuś zależy aby bawić się w kotka i myszkę czy myśli, że faktycznie tymi "drakońskimi" karami rozwiąże problem? Niech się PZPN i Ekstraklasa SA (podobnie UEFA i FIFA)
  Czytaj całość
  zdecydują czy race są zagrożeniem czy nie? Ja uważam, że jakby wprowadzić przepis, że mogą być użyte ale na pewnych zasadach to byłoby OK! W trakcie meczu nie, bo faktycznie mecze były już przerywane z powodu zadymienia ale np. zaraz na początku przerwy albo zaraz po zakończeniu meczu jako element świętowania to może i tak. Należałoby też wskazać i ustalić z organizatorem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo kto odpala i w których miejscach, można by dla spokoju ustawić z boku gościa z gaśnicą tak aby nikt nie miał wątpliwości, że są zachowane wszelkie środki ostrożności. Oczywiście samą racę też powinna trzymać osoba odpowiedzialna, wyznaczona i poinstruowana. Wiadomo, że taki ktoś nie rzuciłby nią itd. Może to by raz na zawsze rozwiązało ten spór? Kompromis musi być z obu stron no chyba, że te władze uznają definitywnie, że race na stadionach są niedopuszczalne! Jeśli kibic, kibol nie zgadza się z zasadami zarządzonymi przez organizatora spotkania to niech siedzi w domu i przed TV sobie odpala co chce, a nawet ognisko może rozpalić o ile nie mieszka w bloku. Jak ma być zakaz to niech zaczną karać, a nie grozić paluszkiem! Odpalenie racy 100 tys. kary, drugi raz 100 tys. plus mecz przy pustych trybunach. Odpalenie racy na wyjeździe 12 miesięczny bezwzględny zakaz wyjazdów dla grup danego klubu. Niezależni od tego trzeba ścigać konkretne osoby i ich karać 5 letnim zakazem stadionowym plus kilkutysięczną grzywną. Albo jedno albo drugie, bo teraz to jest szopka! PS.: Ja nie jestem za racami, nie widzę w tym nic pięknego, można naprawdę zrobić fajną oprawę bez dymu i ognia ale jeśli to kogoś tak podnieca to przyjmując pierwszą opcje z powyższych niech sobie odpalają.
  • Danziger Zgłoś komentarz
   Niech stowazyszenia kibicow ida droga Lwow Polnocy - legalne uzywanie piro poprzez wyszkolenie i certyfikowanie pewnej grupy ultrasow - efekt? - legalne oprawy z piro z takim samym efektem
   Czytaj całość
   wizualnym a legalne w swietle prawa - wilk syty i owca cala. Danzig uber alles!
   • Z1946B Zgłoś komentarz
    Komisja ligi zasługuje na karę, za te śmieszne kary!!!
    • keruj Zgłoś komentarz
     zlikwidowac to cale towarzystwo co sa niby kibicami
     • kibiCK Zgłoś komentarz
      Leśne dziadki dalej bredzą, że race to zło tego świata hehe :)
      • Wandal Zgłoś komentarz
       Ciekawe co takiego zrobiliśmy?Za co te kary?
       • Lechista_91 Zgłoś komentarz
        To jest jakaś parodia karać za super oprawy a Górniku zapomnieli jak to rzucił na murawę stroboskop! mogli trafić w piłkarza i za to powinni kary walić a nie za oprawę na trybunie!
        • krzyżak84 Zgłoś komentarz
         Zakazy są po to żeby je łamać, zresztą co to za kara 5tysięcy dla legi? ZALEGALIZOWAĆ PRIO!!!
         • BydgoskiPolonista Zgłoś komentarz
          Też mi sensacja, komu przeszkadza palenie szali czy piro.... :/ w tym kraju nie będzie lepiej.
          • eire 2 Zgłoś komentarz
           Nuda .
           • pandino Zgłoś komentarz
            Prawidłowo
            • Wespazjan Agresywny Zgłoś komentarz
             Za to palenie szalików albo demolowanie autobusów jest normalne.
             • squadra bianco rosso Zgłoś komentarz
              Karać, zakazywać, zamykać...w tym kraju nigdy nie będzie normalnie...
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×