Świąteczny remis w Pruszkowie - relacja z meczu Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola

Znicz Pruszków zremisował na własnym boisku ze Stalą Stalowa Wola 1:1. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, ale rezultat można uznać za sprawiedliwy.

Kamil Górniak
Pierwszy kwadrans piątkowych zawodów należał do gospodarzy. Najpierw błąd w komunikacji między Michałem Kachniarzem a Tomaszem Wietechą, którego nie udało się wykorzystać Maciejowi Górskiemu, a chwilę później minimalnie pomylił się z dystansu Andrzej Niewulis. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu praktycznie nie schodząc z połowy Stalówki. Goście po raz pierwszy odpowiedzieli w 22. minucie kiedy to z pola karnego uderzał Tomasz Płonka, ale Michał Bigajski nie dał się zaskoczyć.
W 28. minucie Stal mogła objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę w polu karnym otrzymał niepilnowany Kachniarz, ale źle uderzył i nie trafił nawet w bramkę. 60 sekund później sam na sam z Bigajskim wyszedł Tomasz Płonka, który nie trafił czysto w piłkę, którą sprzed linii bramkowej zdołał wybić jeden z obrońców Znicza.

W 34. minucie błąd w obronie Stali po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Stalowcy nie zdołali wybić piłki z własnego pola karnego, którą przejął Górski i z 11. metrów pokonał bramkarza Stali. Po tym trafieniu Znicz zaatakował jeszcze mocniej, ale nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Po zmianie stron przez dłuższy czas nie działo się nic. Gra toczyła się głównie w środku pola. W 65. minucie Stalówka wyrównała. Łukasz Sekulski rozpoczął kontrę gości, podał do Kamila Jakubowskiego, który z lewej strony dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Płonka i wpakował piłkę do siatki. 180 sekund później Kachniarz mógł wpakować piłkę do własnej siatki, ale po główce piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką.

W 74. minucie Michał Kachniarz osłabił swój zespół brutalnie faulując w środku polu jednego z rywali. Arbiter bez wahania pokazał mu czerwoną kartkę. Znicz od tego momentu praktycznie nie opuszczał połowy gości. Nie udało im się jednak zdobyć zwycięskiego gola i mecz zakończył się podziałem punktów.

Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:1)
1:0 - Maciej Górski 34'
1:1 - Tomasz Płonka 65'

Znicz Pruszków: Michał Bigajski - Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Marcin Rackiewicz (79' Adam Dobosz), Piotr Gurzęda, Paweł Tomczyk, Andrzej Niewulis, Bartosz Żurek (67' Krzysztof Kopciński), Daniel Nawrocki, Daniel Kraska (71' Maksymilian Banaszewski), Maciej Górski

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Kachniarz, Michał Bogacz, Marcin Kowalski, Przemysław Stelmach, Radosław Mikołajczak (61' Danko Kovacević), Mateusz Kantor, Kamil Jakubowski, Łukasz Sekulski, Tomasz Płonka (76' Dawid Kałat)

Żółte kartki: Gurzęda, Górski (Znicz) oraz Mikołajczak, Stelmach, Jakubowski (Stal).

Czerwona kartka: Michał Kachniarz (Stal – za brutalny faul)

Sędzia: Sławomir Smaczny (Bytom).

Widzów: 367 (w tym 100 ze Stalowej Woli).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!