Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polscy ligowcy będą protestować!

Polski Związek Piłkarzy poinformował, że podczas zaplanowanych na najbliższy weekend spotkań ligowych odbędzie się protest zawodników T-Mobile Ekstraklasy i I ligi.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Protest został zorganizowany, by okazać solidarność całego środowiska piłkarskiego wobec zawodników tych klubów, które mają zaległości w wypłacaniu kontraktowego wynagrodzenia oraz z zawodnikami niesłusznie karanymi dyscyplinarnie. Na znak protestu zawodnicy wyjdą na boisko w seledynowych sznurówkach.


Polski Związek Piłkarzy wymienia też postulaty, których spełnienia będą się domagać zawodnicy w dniach 10-13 kwietnia. Oto one:

- zagwarantowanie możliwości szybkiego rozwiązania kontraktu przez zawodnika w razie maksymalnie 30-dniowej zaległości w wypłacie wynagrodzenia,

- zagwarantowanie pełnej swobody w rozporządzaniu swoim wizerunkiem i czerpania z tego korzyści majątkowych,

- wdrożenie umowy o pracę jako podstawy zatrudnienia zawodników profesjonalnych,

- doprowadzenie do stanu, w którym spory zawodników z klubami będzie rozstrzygał organ mający kompetencje do orzekania także w sprawach finansowych, w którym kluby i zawodnicy będą posiadali równą ilość swoich przedstawicieli.

GKS Katowice ukarał piłkarzy za słabą grę

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
pzp.info.pl

Komentarze (6):

 • MCFC FAN Zgłoś komentarz
  Dla niektórych piłkarzyków liczy się tylko kasa.. A niektórzy do tego wyglądają jak tępe dzidy :) żelek, dopasowane ciuszki i te pedalskie małe torebeczki na pasku :)
  • KUBOTA Zgłoś komentarz
   Umów należy dotrzymywać - pełna zgoda. Tylko kwestia tych umów... Nasi piłkarze są zdecydowanie "przepłaceni", ale prezes daje - piłkarz bierze :)
   • PMK Zgłoś komentarz
    Nie widzę w tym nic oburzającego - wg mnie mają pełną rację. Dla piłkarza gra w piłkę to praca - komu to przeszkadza, że dużo zarabiają?! (komunizm się skończył!) Mało tego, w
    Czytaj całość
    przeciwieństwie do jeździectwa, czy sportów motorowych, nie ma uzasadnienia dla umów innych niż zgodnych z KP - przy KP wydaje mi się, że opóźnienie 30-dniowe w płatności nie jest powodem rozwiązania umowy automatycznie (chociaż nie jestem pewien - jeśli nie, to może być kłopot formalny dla tego postulatu), ale za to może wejść PIP i klub zacznie mieć kłopoty...
    • Franek Dolas Zgłoś komentarz
     To ja proponuję aby kontrakty z zawodnikami wyglądały w taki sposób że 20% pensji to cześć wypłacana od razu w charakterze stałej pensji,resztę zawodnik jeśli chce zarobić to ma
     Czytaj całość
     wygrać na boisku.Stawka za zwycięstwo, stawka za remis, porażka bez premii.Jakieś 10% w dyspozycji trenera jeśli uzna że poszczególny zawodnik daje z siebie wszystko ale inni nie podchodzą do swoich obowiązków należycie wynikiem czego drużyna przegrywa.
     • Bogdan Stasz Zgłoś komentarz
      Według milionerów (czytaj) piłkarzy najważniejsze są pieniądze a nie gra
      • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
       Oczywiście jakiekolwiek zadłużenie dłuższe niż 30 dni jest naganne i nie może mieć miejsca, to jest jasne, z zobowiązań trzeba się wywiązywać! Co do wizerunku to już sprawa
       Czytaj całość
       indywidualna, bo w zawodnika zanim ktokolwiek jego wizerunkiem się zainteresuje inwestuje klub i chce mieć zwrot tej inwestycji więc to sprawa bardziej złożona ale oczywiście nie może być tak, że piłkarz nie ma nic do powiedzenia i nic na tym nie korzysta ale czy wyłącznie on? Umowa o pracę jak w każdej firmie jest sprawa między pracownikiem, a pracodawcą. Można zgodzić się na niższą pensję netto i zażądać pełnych składek na ZUS itp., a można ustalić wyższą kwotę na rękę i zawodnik niech się sam ubezpieczy, to już każdego indywidualna sprawa, ważne aby to było jasne i przejrzyste. Sprawy sporne na linii pracownik - pracodawca rozwiązuje się w sądzie pracy lub w sądzie cywilnym przy innym rodzaju zatrudnieniu, a PZPN czy Ekstraklasa SA powinna być mediatorem w polubownym załatwianiu wszelkich sporów tak aby nie było konieczności biegania po sądach.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×