Artur Boruc coraz bliżej Premier League! Kolejna wygrana AFC Bournemouth

AFC Bournemouth Artura Boruca wykonało kolejny krok w stronę awansu do Premier League! Podopieczni Eddiego Howe'a pokonali w piątek na wyjeździe Brighton and Hove Albion 2:0.

Szymon Mierzyński

Lider The Championship zaczął strzelać gole dość późno, bo dopiero w 70. minucie, gdy z rzutu wolnego do siatki trafił Yann Kermorgant. Na 0:2 wynik ustalił natomiast Callum Wilson, który niemiłosiernie zakręcił obrońcami miejscowych i sfinalizował akcję płaskim uderzeniem.

Artur Boruc spędził na murawie 90 minut i nie miał zbyt wiele pracy, bo ekipa Brighton and Hove Albion oddała zaledwie jeden celny strzał (przy dziewięciu próbach).
Polak zaliczył 33. występ w obecnym sezonie The Championship i po raz 13. zachował czyste konto.

Po piątkowym zwycięstwie AFC Bournemouth ma na koncie 80 pkt. i o cztery wyprzedza Norwich City. Zatem bez względu na pozostałe wyniki 42. kolejki nie straci 1. miejsca.

Brighton and Hove Albion - AFC Bournemouth 0:2 (0:0)
0:1 - Yann Kermorgant 70'
0:2 - Callum Wilson 81'

Premier League: Wielkie emocje w derbach Manchesteru? Trudny wyjazd Chelsea

Czy AFC Bournemouth może jeszcze wypuścić z rąk awans?