Anglia: Dobra nota Fabiańskiego, przeciętna Wasilewskiego

Łukasz Fabiański nie zdołał zachować czystego konta w sobotnim meczu Premier League, a mimo to zebrał dobre recenzje za swój występ.

Bartosz Zimkowski

Swansea City na własnym stadionie mierzyła się z Evertonem i Łukasz Fabiański pod koniec pierwszej połowy musiał wyciągać piłkę z siatki. Z ośmiu metrów pokonał go zupełnie niepilnowany Aaron Lennon. Wcześniej polski golkiper popisał się świetnym refleksem po strzale Seamusa Colemana. W drugiej odsłonie The Toffees kilka razy przetestowali "Fabiana", jednak ten radził sobie bez zarzutu.

Według dziennikarzy brytyjskiej stacji telewizyjnej Sky Sports zasłużył na dobrą notę "siedem" (skala 1-10, wyjściowa 6). Żaden gracz Łabędzi nie otrzymał wyższej, a czterech innych taką samą.

45 minut w barwach Leicester City rozegrał Marcin Wasilewski. Po wejściu Polaka Lisy nie straciły ani jednej bramki, strzeliły dwie i wygrały z West Bromwich Albion 3:2. "Wasyl" zaliczył nawet asystę, ale otrzymał zaledwie "szóstkę" od dziennikarzy Sky Sports.